Gevşek PSU fişi nasıl sabitlenir?

ahmedd12391

Hectopat
PSU'nun kasa arkasına ve prize takılan kablosu, kasanın arkasına taktığımız kısmı gevşek. Kasaya ayağım değdi, kasa kapandı, baktım kablo hafif çıkmış. Bunu nasıl engellerim? Kabloyu cambatlasam yeter mi acaba?

vbios

Millipat
PSU'nun kasa arkasına ve prize takılan kablosu, kasanın arkasına taktığımız kısmı gevşek. Kasaya ayağım değdi, kasa kapandı, baktım kablo hafif çıkmış. Bunu nasıl engellerim? Kabloyu batlasam yeter mi acaba?
Yuvaya sokup çekiçle vurun, yavaş darbelerle yavaş yavaş ilerletin.

Bu sırada iç yuvaya zarar vermediğinizden emin olun.

Artı -4 Eksi

Seradotwav

Megapat
Yer
Afyonkarahisar
Yuvaya sokup çekiçle vurun, yavaş darbelerle yavaş yavaş ilerletin.

Bu sırada iç yuvaya zarar vermediğinizden emin olun.
Bence bu yöntem biraz riskli.

Bantlamayı deneyin, sorun çözülmezse başka yollar arayalım.

Zamani Çocuk

Hectopat
Yer
Sakarya, Karasu
Yavaşça ittirip sabitleyin, daha sonra duvarla arasında az mesafe varsa kabloyu sıkıştırın. Ben hep böyle yaparım, hiç sorun yaşamadım daha.

PSU ve kablo arasında temassızlık varsa, kablo kıpırdadığı zaman sistem kapanır.

Hüseyin42

Megapat
Kablonun ucuna bir kat elektrik ya da koli bandı sar. Kablo kalınlaşacağı için yuvadan kolay kolay çıkmaz.

AlperenS

Hectopat
Size kabloyu değiştirmenizi tavsiye ediyorum, duvara yaslama veya bantlama gibi işlemlerden kaçının çünkü şase yapması durumunda, cihaza ciddi zararlar verebilir. Ama ben illa bu kabloyu kullanacağım diyorsan PSU'nun güç girişinde 3 tane pin var bu pinleri, minimetrik olarak eğebilirsen bu kabloyu tutacaktır(profesyonel bir kullanıcı değilseniz bu işlemi gerçekleştirmeyin).

Yukarı