Gezegenimizin Aşırı Kirlenmiş Olması

• Konuyu başlatan Kimse
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 1B
Hatta ağaç neredeyse hiç etken değil. Sanayi, nükleer, emperyalist ve kapitalist sistem, açgözlülük ve bencillik ön planda.

Ekran Alıntısı.PNG
Orman tahrip olmadığı sürece ormanın içinden yol yapmak problem değil. Köprü bahsettiğimiz bir şekilde kirliliğe sebep olan bir unsur değil. Ayrıca batı bu kirliliğin temel sebebi. Bahsettiğimiz kirlilik ağaç sayısıyla sınırlı kalan bir kirlilik değil.

Google Eart' tan yok edilen alanlara bakabilirsiniz. Mesajımı okursan anlarsın, bende köprü kirlilik yaratıyor demedim. Oraya yapılması kasıtlı olarak gereksiz, yanlış, ağaç katliamıdır dedim. Evet bizim ülkemiz sosyalist zaten! emperyalizmin yeni çocuğu gibi birşey daha yeni parayla bir ünlünün oğlu cinayetten yırttı. Ne anlatıyorsunuz siz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllar oldu çevreci daha ucuz maliyetli elektrikli otomobiller çıkalı. Hani yollarda nerde? Petrol devleri sömürgeciler önünü kesiyor hep bunların. Bazı devlet kurumları dışında açıkcası elektrikli araç kullanan görmedim ben. Hani bütün benzinliklerde arabayı şarj edebiliyorduk. Şu ana kadar bir tane görmedim böyle bir istasyon. Kimsenin doğaymış gelecekmiş düşündüğü yok arkadaşlar. Sizin bizim öyle yok yere çöp atma plastiği atma toplu taşımaya bin demesiyle doğa temizlenmez. Ha herkes uygularsa evet ama 7 milyardı sanırım en son insan var bu dünyada. Doğayı kirleterek büyük kârlar elde eden dev firmaların koskoca dünyada sayısı bir kaç milyonu geçmeyecek çevreciler tarafından yenilmesi beklenemez.

Bana göre suçlu bütün insanlık. Enerjiden tasarruf yerine daha fazla tüketiyoruz. Herkes çöpü istediği yere atıyor. Sanayi atıklarını söylemeye gerek yok. Bu konuyu herkes düşünüp elinden geleni yapmaz ise çok ağır bedeller ödeyeceğiz. Bence herkes elinden geleni yapmalı. Acil olarak önlemler alınmalı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı