Ghosting ile smearing farkı nedir?

Ghosting şöyle belli oluyor: Telefonunda ips/pls LCD ekran var diyelim yarım saat boyunca beyaz bir logo/simge sabit duruyor diyelim siyah bir yere geçince onlar geçici bir süreliğine ekranda duruyor.
Örnek olarak bu şekilde:
R3fe758df3828831228ced26e7c197cbf.jpeg.jpg

Smearing ise VA monitörlerde oluyor ve yüksek geçikme süresinden dolayı oyunlarda pek tercih edilmiyor. (10ms civarı)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Yanlışım varsa belirtin.)

Ghosting şöyle belli oluyor: Telefonunda ips/pls LCD ekran var diyelim yarım saat boyunca beyaz bir logo/simge sabit duruyor diyelim siyah bir yere geçince onlar geçici bir süreliğine ekranda duruyor.
Örnek olarak bu şekilde:
Eki Görüntüle 946422

Smearing ise VA monitörlerde oluyor ve yüksek geçikme süresinden dolayı oyunlarda pek tercih edilmiyor. (10ms civarı)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bende ASUS VG24VQ garantiye göndersem ghostingden iade servis raporu çıkar mı? Oyunlarda akşam olunca çok rahatsız ediyor

Cihaza herhangi bir hasar gelmediyse iade talebinde bulunun ve ekstradan ekranın kronik sorunu olduğu için ekranı ücretsiz değiştiriyorlar.

Ürünü Vatan'ın bayisinden aldım. Monitörü aldıktan 1 gün sonra iade için gittim iade etmediler. Şimdi monitörü alalı 3-4 ay olmuştur. Önceden de aynı monitörü kullanıyordum hem ölü pixel var diye hem de video izlerken ekran titriyor diye servise göndermiştim iade/değişim raporu verdiler iade ettim. Sonra yine aynı monitörü aldım şimdi ölü pixel yok ama video izlerken ekran titriyor hem de ghosting çok rahatsız ediyor. Ekranı değiştirseler ne değişecek ki diğer ekranda da ghosting vardır
Cihaza herhangi bir hasar gelmediyse iade talebinde bulunun ve ekstradan ekranın kronik sorunu olduğu için ekranı ücretsiz değiştiriyorlar.

Üründe hiç hasar yok kutusu faturası garantisi her şeyi duruyor. Keşke para iadesi alabilsem daha tövbe VA panel monitör almam.

Örnek olarak bu şekilde:
Eki Görüntüle 946422

O bahsettiğiniz şey "Ghost Screen", "Ghosting" değil.

Smearing koyu tonlara özel ghosting gibi düşünülebilir, internette detaylı bir bilgi bulamasam da öyle gözüküyor. (Bu bilginin doğruluğu sorgulanmalıdır.)

Hocam bende de bu dediğiniz olay oluyor. Mesela Witcher 3'te, The Forest'ta hava karanlık olduğu zaman siyahlar öyle bir iç içe giriyor ki çok rahatsız ediyor oyun zevkim kalmıyor. Bu sıkıntı garantiyi kapsar mı? iade/değişim raporu çıkar mı servisten yoksa panel değişimi mi

Son düzenleme:
Hocam bende de bu dediğiniz olay oluyor. Mesela Witcher 3'te, The Forest'ta hava karanlık olduğu zaman siyahlar öyle bir iç içe giriyor ki çok rahatsız ediyor oyun zevkim kalmıyor. Bu sıkıntı garantiyi kapsar mı? iade/değişim raporu çıkar mı servisten yoksa panel değişimi mi
Panel VA ise yapılacak pek birşey yok, hata olarak geçmiyor bildiğim kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı