Ghosting'i olan monitör iade edilmeli mi?

Cetain

Decapat
Daha fazla  
Yeni pc aldığım için elimde bulunan Zowie XL2411 cihazımı maalesef ki dp port çıkışı olmamasından dolayı kullanamamaktaydım. Bugün gittim ve asus vg24gqr 165hz curved va panel ürününü satın aldım. Ancak oyun performansını incelediğimde karanlık alanlarda feci fark edilir bi ghosting var. Manisa'dan İzmir'e gittim bu ürün için. Şimdi iade etsem iade süreci bekleyeceğim, yeni monitör almakla uğraşacağım ki düşük bütçede alınabilecek monitör neredeyse yok. Ne yapmalıyım, öneride bulunabilir misiniz? İade edeyim mi yoksa ghosting ilerleyen zamanlarda normal gelmeye başlar mı? Ghosting'i az çok görebilmeniz için görseli aşağıya bıraktım. Aslında aşırı sorun yaratacak gibi durmuyor, bu bütçeye ghosting'siz monitör bulmakta zor. TN panel almak istemedim, IPS'ler de çok pahalı.

WhatsApp Görsel 2023-01-07 saat 02.51.11.jpg

Son düzenleme:
Oyunlarda rahatsız etmiyorsa pek de takmamak lazım, bu arada 3 gün önce TN panel aldım Rampage 421 flower, 2 tane ayrı yerlerde ölü piksel çıktı ve ghosting yok gibi bir şey.

VA panel oyun zevkini bitirdiğine inanıyorum. Bu yüzden iade edin IPS araştırın.
VA panel ile ilgili bu inancınızın sebeplerini; benim gibi va curve alma arefesinde olan birine anlatabilir misiniz rica etsem 🖐️

VA panel ile ilgili bu inancınızın sebeplerini; benim gibi VA curve alma arefesinde olan birine anlatabilir misiniz rica etsem 🖐️

Buna inanç değil tecrübe denir. Ghostingten şikayet etmeyeceksen VA panel alabilirsin.
Fakat sonra "görüntü şöyle, yok böyle, bunu nasıl çözeceğim, iade mi etmem lazım" falan fıstık diyenlerden olacaksan hiç bulaşma. Ghosting denen olayı biraz araştırmanı ve video izlemeni tavsiye ediyorum.

Buna inanç değil tecrübe denir. Ghostingten şikayet etmeyeceksen VA panel alabilirsin.
Fakat sonra "görüntü şöyle, yok böyle, bunu nasıl çözeceğim, iade mi etmem lazım" falan fıstık diyenlerden olacaksan hiç bulaşma. Ghosting denen olayı biraz araştırmanı ve video izlemeni tavsiye ediyorum.

Gigabyte M32Q ile ilgili düşünceleriniz nasıl peki?

Geri
Yukarı