Gıbırnet sorumsuzluk ve hakaret

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam değişikmiş. Bu arada bence taahhütsüz ISS'lere bulaşmayın derim. Kablonet, TTNET kötü gibi gözükse de aslında babalar onlar. Ben Kablonet'e geçmeyi planlıyorum.
Türk Telekom 100 Mbps interneti 150 TL civarına veriyor ben şu an 85 TL ödüyorum aradaki fark çok fazla. Ve şu an sorunum yok. Ping 10 MS arttı fakat herhangi bir oyunu profosyonel şekilde oynamadığımı göz önüne alırsak bu benim için sorun olmaktan çıkıyor. İndirme yaparken en kötü 10 MB/s ile indiriyorum Steam benzeri yerlerde 11-12 MB/s lere çıkıyor.

Okurken ben utandım 2. elden. Türkçe hak getire, bilgilendirme hak getire, kendi bilgileri hak getire... Merdiven altı firmalardan hizmet alınca böyle oluyor genelde. İptalini verin kapattırın interneti. Olmaz bu böyle. Şikayet etmeyi de unutmayın.
Edit: konuyu yeni sandım ondan dolayı bu yorumu yazdım. İyi etmişsiniz. TurkNet'den memnun musunuz?

Son düzenleme:
1 - Sen müşteri temsilcisine o şekilde yazamazsın.
2 - Sana cevap veren kişi temsilci yani elinden bir şey gelmez.
3 - Bir insanın anlama kabileyeti olur, maalesef o da sende yok, sabır yok.
4 - Karşı tarafa bu şekilde yazmaya teşvik eden sensin. Temsilci bu şekilde yazmaz.
5 - Bir malzeme aldım çürük çıktı, bu hemen kötü anlamına gelmez.
6 - Malzemeyi almadan önce kontrol ettin mi kardeşim? Kaç numara giyiyorsun baktın mı falan falan?
7 - Bırakın şimdi bu işleri, temsilci haklı. İnternet kullanmayı bilmiyorsun.
8 - Bir sürü firmaya laf edildi, hepsini kullandım. Jepsinden de %100 performans aldım.
9 - Neden %100 performans alıyorum? Çünkü internet kullanmayı biliyorum, modem ayarını biliyorum, Cat 5 kabloyu biliyorum, santral nedir biliyorum.
10 - Bunu temsilciye yazana kadar Google araştırması yapsaydın keşke neden böyle olur diye.

Uzun lafın kısası ağzı olan konuşur burada önemli olan kafası çalışmak.

Bulunduğum yer 64 MB hız alıyor ve aldığım hız ortada. Bunu alamam normalde.

Türk Telekom bile 50 MB geçemezsin, dedi sonuç ortada.

1623684610489.png

Son düzenleyen: Moderatör:
4 - Karşı tarafa bu şekilde yazmaya teşvik eden sensin. Temsilci bu şekilde yazmaz.
6 - Malzemeyi almadan önce kontrol ettin mi kardeşim? Kaç numara giyiyorsun baktın mı falan falan?
8 - Bir sürü firmaya laf edildi, hepsini kullandım. Jepsinden de %100 performans aldım.
9 - Neden %100 performans alıyorum? Çünkü internet kullanmayı biliyorum, modem ayarını biliyorum, Cat 5 kabloyu biliyorum, santral nedir biliyorum.
10 - Bunu temsilciye yazana kadar Google araştırması yapsaydın keşke neden böyle olur diye.

Eki Görüntüle 1068147
94 ün 4 Mbps ciğini alabilir miyim hocam, teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• mvct hız.PNG
    mvct hız.PNG
    17,5 KB · Görüntüleme: 252
Görselleri bırakıyorum geçiş yapacak kimsenin geçmemesi gerektiğini anlarlar zaten. 1 ay önce başvurduğumda bana 100 Mbps download 8 Mbps upload vereceklerini söylediler sitelerinde 100'e 5 yazıyordu bunu sorguladığımda sitemizde öyle yazıyor fakat biz 100'e 8 veriyoruz dediler telefonda başvurumu yaptım internet geldi ve 93'e 7.8 civarındaydı bir sorunum yoktu. 10 günden beri upload 5-6 arası çıkıyor ve sürekli dalgalı oluyordu yani 1 2 olduğu da çok oluyor. Bana TT'nin kampanyası ile meğer 8 Mbps veriyorlarmış telefonda normalde 8 veriyoruz dediler ve hiç TT'nin 2 kat upload kampanyası ile vereceklerini söylemediler. Ve başta ben modemimde sorun olduğunu değiştirebilir misiniz diye sorduğumda bana bize geçiş yaptıktan sonra ilgileniriz ellerinde varsa isteriz diye bir cevap verdiler modem nasıl olmuyorsa zaten ellerinde. Geçiş yaptıktan sonra modem değişikliği istiyorum dediğimde bana biz böyle bir talepte bulunursak red cevabı yeriz böyle bir talepte bulunamayız tarzı saçma sapan cevap verdiler. Gerisini buyurun görsellerde okuyun.

Eki Görüntüle 729572

Eki Görüntüle 729573

Eki Görüntüle 729574

Eki Görüntüle 729575

Vallahi sana iyi dayanmışlar. Sen niye oradaki müşteri hizmetlerini haraslıyorsun ki. Adamın en fazla destek kaydı oluşturabilir. Daha ping atmayı bilmiyorsan da haklılar yani.

Siz de nereye ping attığınızı bilin. 100 TL'ye firmayı almıyorsunuz (!)
Böyle bir hizmet yok. GigaFiber diye gördüm, girdim. Böyle bir şey olmazmış, hatırladım. Eğer fiber altyapın varsa GigaFiber al, özgür iletişim paketi pek iyi değil.
Ülkemizdeki saçma fiyatlandırma ve torpiller oldukça internet işimiz zor.

Eki Görüntüle 1068147
O ping ne öyle. Jüpitere kapı açıp kısa yoldan git gel yaparsın.

O ping ne öyle. Jüpitere kapı açıp kısa yoldan git gel yaparsın.

2 ms ping alan da var. 18 az değil, koaksiyel kablodan internet almış, iki üç laf yapmayı öğrenir öğrenmez de atılmış. Ayrıca insanın sorunu çözülmediği zaman dozunda bir uyarı gerekebilir. Ben 2. aramadan değil 17. arama, 8. arıza kaydı vs. olduğundan bahsediyorum. Evet onlar kölen değiller ama sana hizmet vermek zorundalar.

Türk telekom 35 6 internet paketi kullanıyorum. Testlerde ping ya 4 ya 5 MS olur. Ha dediğiniz ping sorunu bufferbloat sorunu olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı