Gigabayte 880GM-D2H Nasıl Bios Yüklerim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Kasamda Gigabayte 880GM-D2H anakart var. Bu anakartın yanında dvd side geldi fakat dvd-rom da bir arıza var. Bazı cd leri çok güzel okurken bazılarını yarımyamalak okuyor. Ve donuyor. Bu yüzden dvd sinden yükleyemedim.

Bios u nerden güncelleyebilirim? Bana intden indirmek için bir link lazım.

Bios güncelleştirmesi denilen şeyi yaptığımda ne farkeder? En önemliside nasıl güncelleştireceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir bilgisayardan USB sürücüye yükle ordan BIOS menüsünden USB ile update seçeneğini kullan ve yükle.

Ben old school kalmışım biraz ^^ Güzel bir araçmış bu.

Old School yöntemler de var ama onlarda da BIOS'u belleğe atıyorsunuz, sonra BIOS tabanlı Flash aracını çalıştırıp, flash belleği seçip güncelle diyorsunuz... Yani artık bu işin zor tarafı kalmadı...

Hatta ASUS'un en son bir yöntemi var ki akıllara zarar. İşlemci ve RAM takılı olmasa bile BIOS güncellenebiliyor. İçinde ROM olan dosyayı beyaz USB portuna takıp bi' tuşa basıyorsunuz ve BIOS güncellenmeye başlıyor :)

Recep abi biosu yükledim. Programlara @bios Auto green ve ET6 diye 3 dosya geldi. Biosa tıklayınca Open driver handle failure! diyo. Load flash from file diyo.

Bu bios güncellenince gözle görülür bi fark yaratır mı? Yoksa yüklemesem de bişey farketmezmi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı