Çözüldü Gigabyte 1660 Super Gaming OC ses sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bronzcray

Hectopat
Daha fazla  
İtopya’dan haziran ayında bir sistem almıştım. 2 hafta öncesine kadar bir sorun yoktu fakat ekran kartından rahatsız edici bir ses gelmeye başladı. Bu ses fanlar çalışmaya başlarken oluyor ve oyunlarda çok rahatsız ediyor. Aşağıya örnek bir video bıraktım. Bu garanti dahilinde mi? Neden kaynaklanıyor olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Coil Whine sorunu değil bu, yanlış bilgilendirme yapmayın. Gigabyte 1660S'de bu sorunu yaşayan çok arkadaş var, kendim de Galax 1660S'de yaşıyorum bu problemi. Dilerseniz garantiye gönderebilirsiniz. Fanların düşük hızda devir alamamasından kaynaklanıyor.
İtopya’dan haziran ayında bir sistem almıştım. 2 hafta öncesine kadar bir sorun yoktu fakat ekran kartından rahatsız edici bir ses gelmeye başladı. Bu ses fanlar çalışmaya başlarken oluyor ve oyunlarda çok rahatsız ediyor. Aşağıya örnek bir video bıraktım. Bu garanti dahilinde mi? Neden kaynaklanıyor olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Aynı ses benim kartımda da oluyor. Takip.

Yanlış bilgi

Hocam yaşadığınız sorun Coil Whine olarak bilinmektedir. Bobinlerin sızlaması da diyebiliriz. Performans olarak herhangi bir sorun teşkil etmez. Aşırı rahatsız oluyorsanız garantiye gönderin. Değişim yapacaklardır.

Peki kartın satılma durumunda bir sıkıntı yaratır mı?
Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Hocam herhangi bir sorun teşkil etmez. Yük altında ya da yüksek FPS’lerde ses çıkarıyor anladığım kadarıyla kartınız. Performans olarak bir sıkıntı teşkil etmez ama eğer ses sizi çok rahatsız ediyorsa garantiye gönderin değişim yapıyorlar.

Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Hocam herhangi bir sorun teşkil etmez. Yük altında ya da yüksek FPS’lerde ses çıkarıyor anladığım kadarıyla kartınız. Performans olarak bir sıkıntı teşkil etmez ama eğer ses sizi çok rahatsız ediyorsa garantiye gönderin değişim yapıyorlar.
Peki teşekkür ederim.

Gigabyte marka ekran kartlarında çok olan bir şey. Herhangi bir performans kaybı yaşatmaz merak etmeyin ama bence yine de garantiye gönderin değişim yapacaklardır. Eğer bu sesten çok rahatsız olmuyorsanız böyle de kullanabilirsiniz ekran kartına zararı olmaz sadece basit bir gürültü kirliliği.

Moderasyon ekibine bir sorum var. Arkadaşın psikolojik sıkıntıları var sanırım. Verdiğim bilginin tam olarak nesi yanlış ben anlayamadım. Gerçekten bu moderatör arkadaşların teftiş edilmesi gerekiyor. Önüne gelene vermişler sanırım. Rezillik!
Coil Whine ile alakası olmayan bir şeye Coil Whine diyorsunuz, sıkıntı nedir? Sizi ben raporladım, moderatör arkadaş da gerekeni yapmış. Neyini teftiş edeceksin moderatörlerin? Gayet iyi geri dönüş yapıyorlar raporlara, ellerine sağlık.

Geri
Yukarı