Gigabyte 1660 Super ikinci el alınır mı?

lexoqe

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, MSI 1050 Ti Gaming X kartımla Gigabyte 1660 Super kart ile takası yapacağım. Kartın modeli 3 fanlı olan. Karşı tarafın kartı zannediyorsam mining için ideal kart olduğunu biliyorum. Alırken ne gibi testler yapmalıyım ya da nelere dikkat etmeliyim?

Maalesef kartın minning yapılıp yapılmadığını testle anlayamazsın ( eğer bunu gösteren bir test varsa da benim haberim yok ) kartın sıcaklık değerleri yük altında kritik seviyelere çıkmıyorsa ve bütçene uygunsa tabii ki alabilirsin.

1050 Ti'ın üstüne ne kadar vereceksin?

Test olarak FurMark, OCCT ve 3DMark testleri yeterli olacaktır.
4K istiyor. Pazarlık yapmadım halen. Bu testleri ikimizde aynı anda ikimizin kartlarına yapacağız zaten.
Maalesef kartın minning yapılıp yapılmadığını testle anlayamazsın ( eğer bunu gösteren bir test varsa da benim haberim yok ) kartın sıcaklık değerleri yük altında kritik seviyelere çıkmıyorsa ve bütçene uygunsa tabii ki alabilirsin.
Anladım. Testlere bakacağız artık.

İki kartın şartlarının eşit olduğunu varsayarak eğer 4K istiyorsa kesinlikle sizin için kötü bir alışveriş olur.
MSI Ventus - ASUS - Zotac gibi markaların şu anda zaten kapalı kutu 1660 Super modelleri 6K bandında satılıyor. Elinizdeki Ti modeli eğer temizse 2K 2.5kgibi bir fiyata rahat satabilirsiniz. Böylece rahatlıkla kapalı kutu bir 1660 Super alabilirsiniz. Tabii ki tercih sizin.

Son düzenleme:
İki kartın şartlarının eşit olduğunu varsayarak eğer 4K istiyorsa kesinlikle sizin için kötü bir alışveriş olur.
MSI Ventus - ASUS - Zotac gibi markaların şu anda zaten kapalı kutu 1660 Super modelleri 6K bandında satılıyor. Elinizdeki Ti modeli eğer temizse 2K 2.5kgibi bir fiyata rahat satabilirsiniz. Böylece rahatlıkla kapalı kutu bir 1660 Super alabilirsiniz. Tabii ki tercih sizin.
Evet bende o farkı verip kapalı kutu alabiliyor olduğumu farkındayım. O yüzden sizce üstüne kaç TL vermem gerek ?

O ticareti ben yapacak olsam Max. 2K veririm tabii bu vereceğim Max. Tutar. Bununda altına çekmeye çalışırım. Ama eğer takas yapacağınız kişi 4K diyorsa benim verdiğim turatlara ineceğini çok sanmam. Bence 2K üzeri vermeyin.

O ticareti ben yapacak olsam Max. 2K veririm tabii bu vereceğim Max. Tutar. Bununda altına çekmeye çalışırım. Ama eğer takas yapacağınız kişi 4K diyorsa benim verdiğim turatlara ineceğini çok sanmam. Bence 2K üzeri vermeyin.
Teşekkürler. Bu fiyata kabul etmez. En güzeli kendisine benim kartı 2K'dan satmam olacak.

Benim kurduğum matematik tamamen kartların 2. el piyasası fiyatları üzerinden ama burada bunu etkileyecek birçok faktör var. Kartların kozmetik durumu- garantü süreleri - işlem görüp görmedikleri- sıcaklık değerleri - hangi şartlarda ne kadar kullanıldığı gibi bunlar fiyata direk etki eden konular. Örneğin ben sıfır sayılacak temizlikte GTX 1050 verip 2 yıl sürekli minning yapılmış GTX 1080 ekran kartını kafa kafaya takasladım. Buradan pay biçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı