Gigabyte 2060 Super Windforce yüksek sıcaklık

Ahmet Yorulmaz

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm öncelikle, Technopat sitesine ilk girişimi yapıyorum ve kayıt kabulüm için teşekkür ediyorum. Arkadaşlar Gigabyte'nin 2060 Super Windforce ekran kartı sıcaklık sorunu yaşıyorum. Kasada mesh panelli yeni aldım onda bir sıkıntı yok lakin ekran kartı sıcaklığı sorunu oluyormuş diye duydum bu modelde. Mesela Battle field V, RDR2, Cyberpunk 2077 oynarken kasanın kapağı kapalı iken 80-81 derece oluyor maximum. Böyle olması fan çalışmasını da arttırdığı için rahatsız edici derecede bir ses yapıyor. Bu bana fazla geliyor ve kapağı açınca 74 dereceye kadar düşüyor. Acaba sizden ricam sıvı soğutma taktırılır mı ekran kartına ya da fan ilavesi yapılır mı kran kartı için? Mesela kapağı kapalı 70 derece olsa benim için gerçekten çok iyi olur. Acaba bunun için ne yapmam lazım arkadaşlar? Yardım ederseniz çok sevinirim buradan Technopat ailesine saygılarımı arz ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
POWER BOOST VK-G3403S 650W 80+ Tempered Glass Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa
Kasa bu arkadaşlar Yani yeterki kapağı kapalıyken düşürebileyim sıcaklığı sıvı soğutma ve ya fan taktırabilirim para şuanlık önemli değil yeterki sıcaklık düşsün yani :) Sıvı soğutma önerisi yapabilirseniz veya fan mı takılır kasanın içine ekstradan çokta bilmediğim için yardımcı olursanız bu konuda çok çok sevinirim arkadaşlar şimdiden yorumlarınız için çok çok teşekkür ederim :)

Eğer ekran kartını iade edebiliyorsanız etmenizi öneririm. Daha düşük bir fiyata Palit alıp paranızı daha sonra PSU değiştirmek için kenara koyabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı