Gigabyte 2070S Windforce alınır mı?

hasanaliothn

Decapat
Arkadaşlar, şöyle bir ekran kartlarına baktığım zaman MSI 2070 Super Gaming X Trio 6400TL Gigabyte 2070 Super Windforce 5200 TL bu fiyat farkı neden acaba? Arada uçurum gibi bir performans farkı mı var yoksa sadece marka değeri olarak mı Gigabyte olanı almak istiyorum bütçe açısından ama bu soru çok kafamı kurcalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, şöyle bir ekran kartlarına baktığım zaman MSI 2070 Super Gaming X Trio 6400TL Gigabyte 2070 Super Windforce 5200 TL bu fiyat farkı neden acaba? Arada uçurum gibi bir performans farkı mı var yoksa sadece marka değeri olarak mı Gigabyte olanı almak istiyorum bütçe açısından ama bu soru çok kafamı kurcalıyor.

MSI daha, iyi MSI al.

Devasa performans farkı yok. Firmalar kendi şişiriyor fiyatları. Özelleştirilmiş soğutma ve biraz ışıklandırma olduğu için. Fakat Gigabyte modellerinde çok fazla Coil Whine sorunu okudum internette. Hepsi değil tabii ama baya kişi yazmış. Yani bariz bir kaynak yok tabii ki vardır veya yoktur diye. Özellikle dışlanan Ventus modelinin aslında o kadar da ısınmadığı tartışılmıştı geçenlerde. İstersen ona da bak. Fiyatı baya uygundu bunlara göre. Tabii fiyat fazla geliyorsa eğer.

Daha iyi soğutma performansı ve daha fazla görsellik sunabiliyorlar. Fakat aynı model çipe sahip karta bu kadar fark vermeye değmez. Ucuz olanı alabilirsiniz.

MSI daha, iyi MSI al.
Dimi? Ejderyaaaa.

2070 Super Windforce kronik sorunlu, hem ısınıyor hem fanları çok ses yapıyor. Önerim Gaming OC modelidir.

Hepsi aşırı pahalı. AMD'nin 5 gün sonraki Event'ini bekleyin. Aslında 3070 önerirdim ama ilk bahara adar stokları olmayacak. Ama illa bu ikisinden birini alacaksanız arasındaki farka asla değmez Gigabyte olanı alın.

Geri
Yukarı