Gigabyte 27" M.27Q hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bütçe
4000

ucuzdanGumus

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar "gigabyte 27" M.27q" modelini almayı düşünüyorum. Sizce bu fiyatlara daha iyisi var mıdır? Önerilerinizi bekliyorum.

Sistemim RTX 3070, R5 5600X.

Yerine alınabilecek modeller var.
Biri Dell S2721DGF ama stoklara hala girmedi. İncelemesini de yaptım.

Bir diğeri ise Acer'ın monitörü;

Samsung'un QLED olan modelini önermem. Hiçbir şekilde üzmez ama bahsettiğim monitörler çok daha kalitelidir. Hem Samsung olanın masanıza sığacağını düşünmüyorum. 40cm ayağı var.

Yerine alınabilecek modeller var.
Biri Dell S2721DGF ama stoklara hala girmedi. İncelemesini de yaptım.

Bir diğeri ise Acer'ın monitörü;

Samsung'un QLED olan modelini önermem. Hiçbir şekilde üzmez ama bahsettiğim monitörler çok daha kalitelidir. Hem Samsung olanın masanıza sığacağını düşünmüyorum. 40cm ayağı var.

Hocam merak ettimde neden Samsung'u önermediniz.

Almayı bir zamanlar istediğim ve çok araştırdığım bir monitördür. Ancak aradıklarımın hiçbirini bulamadım. Öncelikle piyasadaki çoğu 2K'dan pahalı fiyatı var ve HDR10 gibi komik bir HDR seviyesi koymuşlar monitöre. Ek olarak Dell ve Acer sRGB %130'un üstüne renk gamutu sunabiliyorken bu değerin ASUS'ta %99 olarak sınırlanması çok komik.

Kesinlikle 4 bin TL'yi hak edecek bir model değil.

@SucukluDondurma hocam öncelikle masam 70 santimetre ve bu monitörün ergonomi yoksunu ayağından ötürü masam iyice daralacaktı.

İkincil olarak siyahlarının başarılı olmaması, 60Hz'de tazeleme hızı olarak çok kötü işer çıkarması ve görüş açılarının dar olması gibi sebeplerden dolayı eledim. Ha renk gamutu olarak iyi midir iyidir. Zaten Samsung renk konusunda kötü iş çıkarmaz. Sadece benim için önemli kriterlerdi saydıklarım. Bundan dolayı Dell modelini aldım.

Asus TUF VG27AQ bu modeli aldım. Ölü pixel çıktı şu an iade sürecindeyim. gigabyte 27" M.27q bu monitör asusunkinden daha iyi gibi geldi sizin düşünceleriniz neler?

Geri
Yukarı