Gigabyte 27" M.27Q vs AOC 27" C27G2ZU

Deltunder

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. RTX 3060 Ti bir PC almayı düşünüyorum. Monitör olarak hangisini seçmeliyim?

1-) Gigabyte 27" M27Q
2-) AOC C27G2ZU/BK

İkisinin de input lag değerleri 10'un altında sanırım (araştırmama göre).

AOC modelinin Curved olduğu için daha çok sevdim, ayrıca RTX 3060 Ti'nin çoğu oyunda 2K 170FPS veremeyeceğini düşünüyorum. Gigabyte 27" M27Q modelinde HDR var diğer modelde yok. İkisinin de hoparlörü var (kulaklık kullanacağım fakat yine de işe yarayabilir film vs. izlerken). AOC modeli sağ-sol yukarı-aşağı hareket edebiliyor, diğerini bilmiyorum. Genelde oyun oynuyorum fakat arada yazılımla uğraşıyorum. 27" 1080p'de pikseller görülür diyenler var görülmez diyenler var. 2K oyun konusunda kötü diyenler var.

Arada film-dizi izliyorum. Genelde her türden oyun oynuyorum (GTA, Valorant- CS:GO, Tomb Raider, Just Cause, Rust vs...). FPS oyunları dışında 1080p 240FPS alabileceğimi de sanmıyorum.

Kısaca AOC Full HD VA panele sahip Curved 240Hz bir monitör, Gigabyte 2K 170Hz IPS panel bir düz ekran monitör. Curved daha kullanmadım fakat denemek istiyorum. Odak için daha iyi diyorlar 27" ve üzerinde. IPS görüntü kalitesi daha iyi diyorlar.

Merhaba karşılaştırmış olduğunuz monitörleri inceledim ve daha önce araştırarak monitör almış birisi olarak size tavsiyem G-Sync destekleyen monitör almanızdır yani 2. seçenek olan AOC fakat VA panel olduğunu unutmamakta fayda var. Gelelim Gigabyte'a oyunları 2K düzeyde oynayacaksanız ve IPS panel olduğunu hatırlamakta fayda var 2K için alınabilecek güzel bir monitör olarak düşünüyorum. Curved monitörden düz bir monitöre geçiş yaptım açıkçası ben Curved'in pek bir faydasını göremedim ya da ben anlayamadım bilemiyorum fakat bkz:Bir FPS Oyuncusunun Gözünden: ASUS VG279QM 280 Hz 1 ms (GTG) Fast-IPS İncelemesi bu konuya göz atmanızı tavsiye ederim bu konudaki monitör 1ms 280 Hz ASUS VG279qm G-Sync ASUS TUF Gaming. Şu anda elimde mevcut olan monitör ve 3080 kullanan arkadaşımda da aynısı var size gerçekten gönülden tavsiye edebileceğim bir monitör eğer yine de iki seçenecek arasında kalacak olursanız AOC'tan yanayım ben. İyi forumlar.

Merhaba karşılaştırmış olduğunuz monitörleri inceledim ve daha önce araştırarak monitör almış birisi olarak size tavsiyem G-Sync destekleyen monitör almanızdır yani 2. seçenek olan AOC fakat VA panel olduğunu unutmamakta fayda var. Gelelim Gigabyte'a oyunları 2K düzeyde oynayacaksanız ve IPS panel olduğunu hatırlamakta fayda var 2K için alınabilecek güzel bir monitör olarak düşünüyorum. Curved monitörden düz bir monitöre geçiş yaptım açıkçası ben Curved'in pek bir faydasını göremedim ya da ben anlayamadım bilemiyorum fakat bkz:Bir FPS Oyuncusunun Gözünden: ASUS VG279QM 280 Hz 1 ms (GTG) Fast-IPS İncelemesi bu konuya göz atmanızı tavsiye ederim bu konudaki monitör 1ms 280 Hz ASUS VG279qm G-Sync ASUS TUF Gaming. Şu anda elimde mevcut olan monitör ve 3080 kullanan arkadaşımda da aynısı var size gerçekten gönülden tavsiye edebileceğim bir monitör eğer yine de iki seçenecek arasında kalacak olursanız AOC'tan yanayım ben. İyi forumlar.

Teşekkürler bakacağım.

Merhaba karşılaştırmış olduğunuz monitörleri inceledim ve daha önce araştırarak monitör almış birisi olarak size tavsiyem G-Sync destekleyen monitör almanızdır yani 2. seçenek olan AOC fakat VA panel olduğunu unutmamakta fayda var.

AOC monitörde Display Port ile bağlayınca G-Sync aktifleştirebilirsiniz deniyordu bir yerde.

Tekrardan merhaba. Önerdiğiniz monitöre baktım ve hoşuma gitti. Curved olmasa da HDR özelliği ve lps panel olması film ve dizi keyfini arttıracağını düşünüyorum. Dik konuma da getirilebiliyormuş ve daha birçok özellik var. Sadece Curved bir monitör için bunca şeyden fedakarlık yapmak saçma geldi. Konuya baktım çoğu soruma cevap buldum iyi ki size denk gelmişim teşekkürler. Büyük ihtimalle önerdiğiniz monitörü alacağım.

Tekrardan merhaba. Önerdiğiniz monitöre baktım ve hoşuma gitti. Curved olmasa da HDR özelliği ve lps panel olması film ve dizi keyfini arttıracağını düşünüyorum. Dik konuma da getirilebiliyormuş ve daha birçok özellik var. Sadece Curved bir monitör için bunca şeyden fedakarlık yapmak saçma geldi. Konuya baktım çoğu soruma cevap buldum iyi ki size denk gelmişim teşekkürler. Büyük ihtimalle önerdiğiniz monitörü alacağım.

Rica ederim yardımcı olabildiysek ne mutlu bize gerçekten ama gerçekten iyi monitör Vatan Bilgisayar mağazalarından canlı bakma imkanı da bulabilirsiniz şu anda güncel fiyatı 4.300₺ olarak gözükmekte sitesinde. Görmeden almayın derim malum ölü piksel çıkabiliyor. İyi forumlar :)

Rica ederim yardımcı olabildiysek ne mutlu bize gerçekten ama gerçekten iyi monitör Vatan Bilgisayar mağazalarından canlı bakma imkanı da bulabilirsiniz şu anda güncel fiyatı 4.300₺ olarak gözükmekte sitesinde. Görmeden almayın derim malum ölü piksel çıkabiliyor. İyi forumlar :)

Hepsiburada ve diğer birkaç sitede 3500TL ölü piksel çıkar mı?

Biraz geç döndüm kusura bakmayın. Burada 3500TL'ye buldum sanırım sıfır ürün. Ölü piksel sorunu olur mu?

Geri
Yukarı