Gigabyte 3060 Ti Windforce düşük FPS veriyor

U.B. sitesinde ekran kartınızı göremedim ama 3060 ti’nin %65 gaming skoru olması hiç normal değil. Bende 12400f 3060 ti var gaming skorum 138-141 arası. Sizinkinin de en az 120 falan olması lazımdı 3060 ti için %65 çok düşük bir skor. Kartı bi furmark ile test edin.
İlk furmark testine sokmuştum sıcaklik 71 geçmemişti testlerde fazla bilgim olmadığı için fazla bilgi yazamıyorum hocam
Bir şekilde oyun ile alakalı FPS kisiti olmalı onu kaldirmaniz lazım forumdan araştırıp bulabilirsiniz.
Dün Rx 570 taktım hiç bir ayar yapmadım sadece driver yükledim 570 daha çok FPS veriyor oyunda FPS kısıtlamalari hep kaldırıyorum

Peki diğer oyunlarda var mı problem özellikle grafik özelliği yüksek başka bir oyunda dener misiniz? GTA 5 red Dead gibi?

İlk FurMark testine sokmuştum sıcaklik 71 geçmemişti testlerde fazla bilgim olmadığı için fazla bilgi yazamıyorum hocam.

Dün RX 570 taktım hiçbir ayar yapmadım sadece driver yükledim 570 daha çok FPS veriyor oyunda FPS kısıtlamalari hep kaldırıyorum.

Kardeşim anakartın PCI 3.0, ekran kartın ise PCI 4.0. uyumsuzluktan ötürü performansın düşüyor olabilir. Anakartı yükseltebilirsin...

Merhaba arkadaşlar, 4 gündür uğraşmaktayim sorunun nereden kaynaklı olduğunu bulamadım.
Gigabyte 3060 Ti aldım taktım CS:GO'da felaket FPS kaybim var FPS 160 önceki ekran kartım ASUS RX 570 8 GB vardi 270'den aşağı düşmüyordu. 3060 Ti taktım CS:GO FPS Full high 160 düşüyor 1920x1080 1280x960 Full Low high fark etmiyor 180 190'a kadar düşüyor.

Denediklerim.

BIOS guncelledim.
Format attım.
Dram frekans en fazla 2660 verebiliyorum verdim.
NVIDIA sitesinden driver indirdim yükledim.
Gigabyte sitesinden indirdim yükledim.
NVIDIA GeForce exp. Programından yükledim sorun hep ayni.

İşlemci: 10400F.
Sogutma: Kule soğutma.
RAM g skril 2x8 Duo takılı.
Anakart B460M Pro VDH.
PSU 650W Gold.

Sıcaklıklarında geldiğimde ise GPU 51 geçmiyor.
CPU sıcaklığıda normal 4 gündür uğraşıyorum ne gerekiyorsa denedim bilgili arkadaşlara ihtiyacım var.
Kardeşim sırf sana yardımcı olabilmek için siteye üye oldum, gerçi geçen sene açmışsın konuyu ama olsun. 😁 Anakart ile ekran kartın PCI bağlantı noktaları uyumsuz. Anakart PCI 3.0 destekliyor ama ekran kartın PCI 4.0 bağlantısı istiyor. Performans kaybı yaşamanın nedeninin bu olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı