Gigabyte 5600XT ilk açılışta ekran gelmiyor

Zitox222

Decapat
Sorunum şöyle bilgisayarı açıyorum ilk açılışta ya görüntü gelmiyor ya da görüntü gelince masaüstü donuyor, sonra kasanın Power tuşuna basılı tuturak kapatıyorum tekrar başlıyor. Ardından aynı olay 1 2 kere daha olunca daha olmuyor, o gün rahatça kullanıyorum. Tekrar kapatıp açınca da sıkıntı olmuyor ama arasından biraz zaman geçince yani yarın sabah olunca yine aynı olay oluyor. Sorun Windows'la alakalıdır deyip format attım, düzelmedi. Kuzenimin GTX980 yani NVIDIA ekran kartını kullanınca bilgisayarım sorunsuz açılıyor. Normalde M.2 olduğu için zaten bu hızda böyle açılması lazım ama ekran kartım yüzünden bir türlü açılmıyor.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
  • Ekran kartı Gigabyte AMD Radeon 5600XT 3 fan.
  • Anakart: ASUS TUF Pro Gaming.
  • RAM: Corsair 8 GB (1x8GB) Vengeance siyah DDR4 3000MHz CL16

Kendi ekran kartımı kuzenime verince ondada aynı sorun oluyor
Aida64 report:Report.htm

Yönetmelik tam ne der bilmiyorum ama geçen gördüğüm bir konuda alıcıya ödediği ücret verilmişti ve mağdur olmuştu. THH'ye başvuracaktı galiba ama orada da sürecin uzama ihtimali var.

Bu programı yükleyip çalıştırın ve daha sonra ekran görüntüsü paylaşın. Herhangi bir şey yapmayın programı sadece açın. BIOS sürümü F60 yazıyorsa BIOS güncellemesi ile çözülür gibi.

Ya da boş ver, böyle kullan. Yardım ettiğim bir üyenin konusunu ilk önce çözmüştük ama sonra başka sorunlar oldu ve tam çözülemedi sorunu maalesef. İlk konudan itibaren okursan zaten bu RX 5000 serisinin sorunlu olduğunu anlayabilirsin. Belki başka sorunlarda ortaya çıkabilir.

Aynı problem benim kartımdada vardı. 3 ayrı PC'de denedim, hepsinde sorunu aynıydı. Üzerinde F60 BIOS vardır. Guncellemeyle F61 BIOS'u yukledım, sorun cozuldu, arkadaşlar.

Aynı problem benim kartımdada vardı. 3 ayrı PC'de denedim, hepsinde sorunu aynıydı. Üzerinde F60 BIOS vardır. Guncellemeyle F61 BIOS'u yukledım, sorun cozuldu, arkadaşlar.

F61 BIOS'A nasıl geçebilirim peki? Reddit'te gördüm F2'den F3'e geçincede düzeldi demiş adam. Sizce ne yapmalıyım?
F61 BIOS'A nasıl geçebilirim peki? Reddit'te gördüm F2'den F3'e geçincede düzeldi demiş adam. Sizce ne yapmalıyım?
Yani benimki F60 yada F2 olabilir bunu nerden öğrenebilirim

Sanırım F60

Sanırım F60
Güncelledim yarın çözüme kavuşup kavuşmadığımı yazarım şimdiden teşekkürler

Dosya Ekleri

• f60.PNG
    f60.PNG
    9,8 KB · Görüntüleme: 17
  • f61.PNG
    f61.PNG
    5,8 KB · Görüntüleme: 28

Sanırım F60

Güncelledim yarın çözüme kavuşup kavuşmadığımı yazarım şimdiden teşekkürler
Çok yogundum bugun şimdi bakabildim yapmışsınız inş sorun yaşamasınız..

Sorun değil şuanlık bi sorun yok ancak yarın öğrenebilirim düzelip düzelmediğini csgo oynarken ufak tefek takılmalar başladı acaba yaptığım işlemle alakalımıdır bilemedim uzun süre oynayınca düzeldi gibi bakalım zaman gösterecek teşekkürler yardımcı olduğun için
Sorun değil şuanlık bi sorun yok ancak yarın öğrenebilirim düzelip düzelmediğini csgo oynarken ufak tefek takılmalar başladı acaba yaptığım işlemle alakalımıdır bilemedim uzun süre oynayınca düzeldi gibi bakalım zaman gösterecek teşekkürler yardımcı olduğun için
Sanırım düzeldi bügün girdim ve ilk defa pc açılması gereken hızda açıldı çok teşekkürler İlerleyen zamanlarda başka hatalar verirse yazarım buraya

Sorun değil şu anlık bir sorun yok ancak yarın öğrenebilirim düzelip düzelmediğini CS:GO oynarken ufak tefek takılmalar başladı acaba yaptığım işlemle alakalı mıdır bilemedim uzun süre oynayınca düzeldi gibi bakalım zaman gösterecek teşekkürler yardımcı olduğun için.

Sanırım düzeldi bügün girdim ve ilk defa PC açılması gereken hızda açıldı çok teşekkürler ilerleyen zamanlarda başka hatalar verirse yazarım buraya.

Sorun BIOS güncelleyerek mi çözüldü? Şu an son durum nedir acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı