Gigabyte 970A-UD3P BIOS nasıl güncellenir?

Steve McQueen

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Gigabyte 970A-UD3P anakart kullanıyorum. Anakartın BIOS'unu en son sürüme güncellemeyi düşünüyorum fakat daha önce hiç BIOS güncellemediğim için bazı sorularım var :

- BIOS'u güncellemenin herhangi bir riski var mı?
- BIOS'u güncellerken hangi sorunlarla karşılaşabilirim?
- BIOS güncellenirken elektrik kesilirse neler olabilir?
- BIOS güncellendikten sonra hangi ayarları yapmam gerekir?

NOT : Technopat'ın rehber videosundan yararlanarak güncelleme yapacağım.

Gigabayte' ın @ BIOS adlı yazılımıyla güncelleyebilirsiniz kolayca ben onunla güncellemiştim ama bios dosyasını indirip programa belirtmeniz gerekiyor. Soruların cevaplarını biliyorsunuzdur diye düşünüyorum yinede cevaplayayım;

-Hayır yok.
-Elektrik kesilirse veya hata verirse anakart kullanılamaz hale gelir ama gigabayte anakartlardaki Dual Bios sayesinde bu ortadan kalkıyor.
-Bios güncelledikten sonra bir ayara gerek yok.

Buradan indirebilirsiniz programı @BIOS.

Gigabayte' ın @ BIOS adlı yazılımıyla güncelleyebilirsiniz kolayca ben onunla güncellemiştim ama bios dosyasını indirip programa belirtmeniz gerekiyor. Soruların cevaplarını biliyorsunuzdur diye düşünüyorum yinede cevaplayayım;

-Hayır yok.
-Elektrik kesilirse veya hata verirse anakart kullanılamaz hale gelir ama gigabayte anakartlardaki Dual Bios sayesinde bu ortadan kalkıyor.
-Bios güncelledikten sonra bir ayara gerek yok.

Buradan indirebilirsiniz programı @BIOS.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradaki gibi güncellemeyi düşünmüştüm. @Bios programı ile güncellemek daha kolay olsa gerek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı