Gigabyte anakart American Megatrends nedir?

sqeax

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba. Gigabyte bir anakartım var.
BIOS sürümüne bakınca American Megatrends ınc. F8, 10.04.2018 yazıyor.
Normal mi? BIOS ve anakartla ile ilgili şeyler çok bilmiyorum da yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba. Gigabyte bir anakartım var.
BIOS sürümüne bakınca American Megatrends ınc. F8, 10.04.2018 yazıyor.
Normal mi? BIOS ve anakartla ile ilgili şeyler çok bilmiyorum da yardımcı olursanız sevinirim.
Evet hocam. BIOS yazılımı yapan köklü bir firmadır. Çoğu marka ve model anakartlarda karşımıza çıkıyor.

Evet hocam. BIOS yazılımı yapan köklü bir firmadır. Çoğu marka ve model anakartlarda karşımıza çıkıyor.

Normalde bilgisayar Gigabyte logosu ile açılıyor ama bundan birkaç ay önce bir kere bilgisayar American Megatrends logosu ile açıldı ve bir daha olmadı tam olarak neden olmuş olabilir?

Normalde bilgisayar Gigabyte logosu ile açılıyor ama bundan birkaç ay önce bir kere bilgisayar American Megatrends logosu ile açıldı ve bir daha olmadı tam olarak neden olmuş olabilir?

American Megatrends, anakartlar için BIOS yazılımı üreten bir firmadır. Bu ekranın çıkmasının sebebi ise bir parçanın değişimi, çıkarılması, eklenmesi ve ilk açılıştır. Bu ekranda BIOS yazılımı sistem özelliklerini tanımlar yani diğer donanımların BIOS'unu okur.

Boot ile ilgili olabilir. UEFI Boot ile normalde Gigabyte ile açılması gerekir. Endişe etmenize gerek yok.

Geri
Yukarı