Gigabyte Aorus 15 modellerindeki fark nedir?

Bütçe
19.000

aeakdumann

Decapat
Daha fazla  
G serisi düşük tdp, P serisi yüksek tdp.
ilk ikisi 3060'ın üstte yazdığım iki versiyonu, alttaki iki link de 3070'in üstteki iki versiyonu.

15G KC : 90W+15W RTX3060
15P KC : 100W+15W RTX3060

15G XC : 80W+10W+15W RTX3070 (+10W Kontrol merkezinden bu modele özgü ayarlanabiliyor.)
15P XC :115W+15W RTX3070

+15W Dynamic Boost 2.0 ile.

15G olanlar 15P olanlara göre biraz daha hafif ve ince.

Ayrıntılı bilgi için : GIGABYTE Laptop GPUs Full Specification
peki ya sizce alınırmı bu fiyata yoksa hp omen :( HP Omen 15-en1010n 434M2EA Ryzen 9 5900HX 16 GB 1 TB SSD RTX3070 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ) alınır mı ? hangisi sizce

Laptoplar hakkında bilgi yelpazem geniş değil. Pek öneri yapacak seviyede değilim. Bilen arkadaşlar size yardımcı olurlar ancak Aorus 15G KC hakkında deneyimlerimden kısaca bahsedeyim.

Mayıs ayında 15G KC aldım kullanıyorum. Güzel laptop ancak önermiyorum.
Klavyenin aydınlatması tam değil. Yazılım işleriyle uğraşan beni düşük ışıkta delirtiyor.
İkinci SSD takıldığı vakit ses cızırdaması gibi sorunları olabiliyor.
Batarya tüketimi biraz fazla. En uzun 5 saat kullanabildim, ortalama 4 saat. Sebebi ise Nvidia'nın hiçbir şekilde kapanmaması. Masaüstünde boş boş bekleseniz bile Nvidia sürekli aktif.

Bu saydıklarım haricinde ekranı,kasası,tasarımı ve en önemlisi performansı harika. Soğutma konusunda 15P olanlar daha iyi. Kalınlığın ve ek ağırlığın sebebi daha büyük soğutmaya sahip olmaları zaten.

Laptoplar hakkında bilgi yelpazem geniş değil. Pek öneri yapacak seviyede değilim. Bilen arkadaşlar size yardımcı olurlar ancak Aorus 15G KC hakkında deneyimlerimden kısaca bahsedeyim.

Mayıs ayında 15G KC aldım kullanıyorum. Güzel laptop ancak önermiyorum.
Klavyenin aydınlatması tam değil. Yazılım işleriyle uğraşan beni düşük ışıkta delirtiyor.
İkinci SSD takıldığı vakit ses cızırdaması gibi sorunları olabiliyor.
Batarya tüketimi biraz fazla. En uzun 5 saat kullanabildim, ortalama 4 saat. Sebebi ise Nvidia'nın hiçbir şekilde kapanmaması. Masaüstünde boş boş bekleseniz bile Nvidia sürekli aktif.

Bu saydıklarım haricinde ekranı,kasası,tasarımı ve en önemlisi performansı harika. Soğutma konusunda 15P olanlar daha iyi. Kalınlığın ve ek ağırlığın sebebi daha büyük soğutmaya sahip olmaları zaten.
nvidia kapatılabiliyor diye biliyorum. Arka planda çalışan uygulamalar kısmından bazı uygulamaları kapatmayı deniyebilirsiniz

Kapanmıyor işte. Sıkıntı da orda zaten. Gereksiz yere sürekli çalışıyor. Cihazda MUX var ancak o da sadece İntel'i kapatmaya yarıyor.
yanlış hatırlamıyorsam unlost un bir videosunda arka plan uygulamaları kapatıyordu orda da nvıdıa ile alakalı bir sürü program kapatmıştı bi bakmanızı tavsiye ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı