Gigabyte Aorus 15P KD sıcaklık değerleri normal mi?

Bende XD 3070 modeli var Gaming modda 80 dereceyi geçmiyor Turbo modda 70i geçmiyor laptop soğutucu ile birlikte kullanmıyorum bendeki tek sıkıntı oyun oynarken laptop bataryası azalıyor.

Güçlü grafik kartı isteyen oyunlarda sıkıntım yokmuş ya bende, genel olarak 80 civariymis. PC hocasındaki videoda sıcaklık değerleri çok düşük nedense yaptığı her neyse bende yapmak isterim:D
3060 modelde bataryada düşme gibi bir şey yaşamadım, sabit 99'da kalıyor. Ancak belirtmek isterim ki 30-40 Dk'dan fazla oyun oynayamadım şu ana kadar.
Bir de zamanınız varsa soru sormak isterim size;
CS'de de mi 80 derece de oynuyorsunuz? Tabii oynadiysaniz.
Ve prize takılı bir şekilde video izlerken quiet modda fanlariniz çalışıyor mu? Ben de 3 4 dk'da bir 50 derecede 1600-1700 rpm de devreye giriyor, sesi biraz fazla gibi.

Son düzenleme:
Güçlü grafik kartı isteyen oyunlarda sıkıntım yokmuş ya bende, genel olarak 80 civariymis. PC hocasındaki videoda sıcaklık değerleri çok düşük nedense yaptığı her neyse bende yapmak isterim:D
3060 modelde bataryada düşme gibi bir şey yaşamadım, sabit 99'da kalıyor. Ancak belirtmek isterim ki 30-40 Dk'dan fazla oyun oynayamadım şu ana kadar.
Bir de zamanınız varsa soru sormak isterim size;
CS'de de mi 80 derece de oynuyorsunuz? Tabii oynadiysaniz.
Ve prize takılı bir şekilde video izlerken quiet modda fanlariniz çalışıyor mu? Ben de 3 4 dk'da bir 50 derecede 1600-1700 rpm de devreye giriyor, sesi biraz fazla gibi.
CS go da deneme şansım olmadı ama yakın zamanda denersem yazarim pubg de gpu 70 CPU 74 derece maksimum cs go da 60 derece geçmez sanırım bu arada ben orta grafiklerde ve FPS sabitleme yapıyorum belki ondan olabilir sessiz çalışmasını istiyorsanız içindeki çok kötü yazılım olan osd menüsüne girerek akıllı modu kapatmaniz oradan da manuel quiet moda geçmeniz gerekiyor ondan sonra sessiz çalışıyor akıllı modda bırakırsanız Chrome açsanız dahi creator modu açıp fanları otomatik yükseltiyor bir deneyim hocam yazarsiniz

Nvidia 3000 serisi kartlar 86°C'ye kadar sorunsuz çalışabilir, zaten o sıcaklıklara doğru kart kendini yavaşlatacaktır, sıcaklıklarınız o laptopa göre normal gözüküyor. Laptopun arkasını kaldırmanız veya soğutucu kullanmanızı tavsiye ederim malum havalar ısınıyor.

CS:GO'da deneme şansım olmadı ama yakın zamanda denersem yazarim PUBG de GPU 70 CPU 74 derece maksimum CS:GO'da 60 derece geçmez sanırım bu arada ben orta grafiklerde ve FPS sabitleme yapıyorum belki ondan olabilir sessiz çalışmasını istiyorsanız içindeki çok kötü yazılım olan OSD menüsüne girerek akıllı modu kapatmaniz oradan da manuel quiet moda geçmeniz gerekiyor ondan sonra sessiz çalışıyor akıllı modda bırakırsanız Chrome açsanız dahi creator modu açıp fanları otomatik yükseltiyor bir deneyim hocam yazarsiniz.

Ben de dediğiniz gibi kullanıyorum. Elle meeting moda alıyorum. Ancak dediğim gibi her 3-4 Dk'da bir fanlar 1600 RPM civarı çalışıyor ve 49-52 arası seyrediyor. Normale alırsam 40-42 derece civarı olup 1700 RPM'de sürekli dönüyor. Keşke fix mode kısmında yüzde 10'da olsaydı, 47-48 derecede 700 RPM civarı sürekli dönse hiçbir sorun kalmayacak.
Az önce pubg indirip baktım ve medium grafikte gaming ve max fanda değerler böyle;

IMG20220528133328.jpgIMG20220528132436.jpg

Son düzenleme:
Oyun sırasında fanlar iyide işte dediginiz gibi sıradan işlemlerde fan yüksek rpm de çalışıyor ben bir kaç mod denedim ama olmadı bir ara kendi 700 rpm düştü sabit kaldı sonra yeniden başlatınca tekrar eski hale geldi uğraşıyorum çözüm bulunca yazarım hocam
Elle fanları kontrol etmeyi denesene

Oyun sırasında fanlar iyide işte dediginiz gibi sıradan işlemlerde fan yüksek rpm de çalışıyor ben bir kaç mod denedim ama olmadı bir ara kendi 700 rpm düştü sabit kaldı sonra yeniden başlatınca tekrar eski hale geldi uğraşıyorum çözüm bulunca yazarım hocam
Elle fanları kontrol etmeyi denesene
Elle minimum fix mode ile yüzde 25 değerine düşüyor, daha azı yok. Pazartesi servis ile konuşacağım, sanmiyorum ama belki bi' yolu vardır.
Bu arada attığım pubg değerlerine baktınız mı sıcaklık ile ilgili?

Elle minimum fix mode ile yüzde 25 değerine düşüyor, daha azı yok. Pazartesi servis ile konuşacağım, sanmiyorum ama belki bi' yolu vardır.
Bu arada attığım pubg değerlerine baktınız mı sıcaklık ile ilgili?
Baktim sıcaklıklar gayet iyi malum havalar ısındı artık fanı ben de ayarlamaya çalıştım 50dereceye gelince otomatik yüzde 25 fan artıyor 49 derece ve altında fanı kapatıyor ama normal calisirken zaten 50 derecenin altına inmiyor boşta bu yüzden fan sürekli hareket halinde bir şey keşfettim nasıl yaptım bilmiyorum halen araştırıyorum MSI afterburner yazılımında bellek ve gpu çok fazla kullanıyor ben bisekilde bütün ayarları kurcalayip onları düşürdüm sıcaklık boşta 36 dereceyi gecmemeye başladı ve fan sustu ama nasıl yaptım bilmiyorum açınca tekrar kendini boşta 50 derece çalıştıriyordu ama artık çalışmıyor nasıl yaptığımı ogrenirsem sizede anlatcam
Baktim sıcaklıklar gayet iyi malum havalar ısındı artık fanı ben de ayarlamaya çalıştım 50dereceye gelince otomatik yüzde 25 fan artıyor 49 derece ve altında fanı kapatıyor ama normal calisirken zaten 50 derecenin altına inmiyor boşta bu yüzden fan sürekli hareket halinde bir şey keşfettim nasıl yaptım bilmiyorum halen araştırıyorum MSI afterburner yazılımında bellek ve gpu çok fazla kullanıyor ben bisekilde bütün ayarları kurcalayip onları düşürdüm sıcaklık boşta 36 dereceyi gecmemeye başladı ve fan sustu ama nasıl yaptım bilmiyorum açınca tekrar kendini boşta 50 derece çalıştıriyordu ama artık çalışmıyor nasıl yaptığımı ogrenirsem sizede anlatcam
Ve muhtemelen içindeki yazılımla alakalı otomatik biseyler yapıp pcyi boşuna zorluyor galiba ama bulcam nasıl yapıldığını

Ve muhtemelen içindeki yazılımla alakalı otomatik biseyler yapıp pcyi boşuna zorluyor galiba ama bulcam nasıl yapıldığını

Dosya Ekleri

• IMG_20220528_222156.jpg
    IMG_20220528_222156.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 79
Baktim sıcaklıklar gayet iyi malum havalar ısındı artık fanı ben de ayarlamaya çalıştım 50dereceye gelince otomatik yüzde 25 fan artıyor 49 derece ve altında fanı kapatıyor ama normal calisirken zaten 50 derecenin altına inmiyor boşta bu yüzden fan sürekli hareket halinde bir şey keşfettim nasıl yaptım bilmiyorum halen araştırıyorum MSI Afterburner yazılımında bellek ve GPU çok fazla kullanıyor ben bisekilde bütün ayarları kurcalayip onları düşürdüm sıcaklık boşta 36 dereceyi gecmemeye başladı ve fan sustu ama nasıl yaptım bilmiyorum açınca tekrar kendini boşta 50 derece çalıştıriyordu ama artık çalışmıyor nasıl yaptığımı ogrenirsem size de anlatacağım.

Ve muhtemelen içindeki yazılımla alakalı otomatik biseyler yapıp PC'yi boşuna zorluyor galiba ama bulcam nasıl yapıldığını.

Dediğiniz şey mem kısmı değil mi? İnternette de birçok kişi bunu söylemiş. Normalde yüksek olmaması lazım boşta. Yüksek olduğunda fazla ısınıyor cihaz. Forumda konu olarak da açmıştım ancak kimse cevap vermedi, zaten internette de kesin bir çözümüne denk gelemedim. Çözenler hep şans eseri. Nasıl yaptığınızı bulup anlatabilirseniz nasıl sevinirim bilemezsiniz. Özellikle derslerim için kullanacağım bu yıl ve fanların susması çok rahatlatır beni.

Dediğiniz şey mem kısmı değil mi? İnternette de birçok kişi bunu söylemiş. Normalde yüksek olmaması lazım boşta. Yüksek olduğunda fazla ısınıyor cihaz. Forumda konu olarak da açmıştım ancak kimse cevap vermedi, zaten internette de kesin bir çözümüne denk gelemedim. Çözenler hep şans eseri.
Hocam antivirüsü güvenlik duvarida dahil hepsini kapatıp bilgisayarı kapatıp tekrar açın control centeri açmayın MSI afterburnere girip bir bakarmisiniz bir kaç şey deniyorum
Hocam antivirüsü güvenlik duvarida dahil hepsini kapatıp bilgisayarı kapatıp tekrar açın control centeri açmayın MSI afterburnere girip bir bakarmisiniz bir kaç şey deniyorum
Aynen MEM kısmı zaten pcyi çok çalıştıran şey o

Aynen MEM kısmı zaten pcyi çok çalıştıran şey o
Görev yöneticisini açtığınızda sizde değerler nasil bu arada boşta 37dereyi geçmiyor

Dosya Ekleri

• IMG_20220528_222902.jpg
    IMG_20220528_222902.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 81

Geri
Yukarı