Gigabyte Aorus 15P KD sıcaklık değerleri normal mi?

Hocam antivirüsü güvenlik duvarida dahil hepsini kapatıp bilgisayarı kapatıp tekrar açın Control Center'i açmayın MSI Afterburner'e girip bir bakar misiniz birkaç şey deniyorum.

Aynen mem kısmı zaten PC'yi çok çalıştıran şey o

Görev Yöneticisi'ni açtığınızda sizde değerler nasıl bu arada boşta 37dereyi geçmiyor.

Güvenlik duvarını kapatıp yeniden başlattım ve hiçbir şey değişmedi bende öyle olunca geri açtım. Ve şu an şöyle bir durum var. Bir süre 7000 MHz bir süre 400 ancak sıcaklık konusunda her ikisinde aynı hızda 50'ye çıkıyor ve fan çalıştırıyor sessiz modda. Cpu kullanımını önemsemeyin fark adına, sadece fotoğrafta öyle denk geldi. 10 dakikadır fark var mi diye anlamaya çalışıyorum ancak yok maalesef.

Dosya Ekleri

• IMG20220528225204.jpg
    IMG20220528225204.jpg
    101,5 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG20220528224848.jpg
    IMG20220528224848.jpg
    90,2 KB · Görüntüleme: 49
Güvenlik duvarını kapatıp yeniden başlattım ve hiçbir şey değişmedi bende öyle olunca geri açtım. Ve şu an şöyle bir durum var. Bir süre 7000 MHz bir süre 400 ancak sıcaklık konusunda her ikisinde aynı hızda 50'ye çıkıyor ve fan çalıştırıyor sessiz modda. Cpu kullanımını önemsemeyin fark adına, sadece fotoğrafta öyle denk geldi. 10 dakikadır fark var mi diye anlamaya çalışıyorum ancak yok maalesef.
Ben bir de şöyle bir şey denedim bunu da bir deneyin bakalım olcak mı Nvidia denetim masasını açın ve otomatik olan bütün yerleri rtx 3070 seçin 3 yerde var zaten

Ben bir de şöyle bir şey denedim bunu da bir deneyin bakalım olcak mı Nvidia denetim masasını açın ve otomatik olan bütün yerleri rtx 3070 seçin 3 yerde var zaten
2 tane otomatik seç bulabildim; physx ve tercih edilen grafik ayrıca open gl ile görüntü oluşturmayı da 3060 seçtim ancak yine o mhz değişmedi hala 7000. Bu arada size de zahmet veriyorum, kusuruma bakmayın.

Bir de 3d ayarları içinde var aşağılarda listenin alt traflarinda onu da seçin
Sanırım open gl ile görüntü oluşturmayı diyorsunuz, onu da 3060 seçtim. Şuan mhz düzeldi sanırım ancak cihaz açıldıktan sonra 5 dk içerinde yine 50'ye çıkıyor.

Dosya Ekleri

• IMG20220529115907.jpg
    IMG20220529115907.jpg
    111,3 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG20220529120741.jpg
    IMG20220529120741.jpg
    123,6 KB · Görüntüleme: 44
Hocam konuyla alakasız olacak ama cihazdan memnun musunuz İtopya'da tekrar indirime girerse alacağım.

Hocam konuyla alakasız olacak ama cihazdan memnun musunuz İtopya'da tekrar indirime girerse alacağım.
Video vs izlerken çok sık fan çalıştırması hariç memnunum. Şuana kadar herhangi bi' problem göremedim cihaz özelinde.
Hocam diğer yaptığınız şeyleri bulabildiniz mi? Yoksa bunlar mıydı sadece? @Sapiensturk

Son düzenleme:
Video vs izlerken çok sık fan çalıştırması hariç memnunum. Şuana kadar herhangi bi' problem göremedim cihaz özelinde.
Hocam diğer yaptığınız şeyleri bulabildiniz mi? Yoksa bunlar mıydı sadece? @Sapiensturk
Bilgisayarı açtığınızda
MHz duzeldiyse tamamdır tekrar etkin yapan şey ise içindeki kendi yazılımı onu PC açıldığında açmayın hızlandıran şey o ben açmıyorum bu yüzden hep stabil ve daha serin çalışıyor.sadece geriye bataryadan enerji yemesi kaldı onunlada uğraşıyorum ama bir turlu çözüm bulamadım maalesef gigabyte mail attım bir hafta içinde cevap vereceklermis olmazsa yeni adaptör isteyecem çünkü pilin ömrünü baktım pil hala sıfır hiç kullanılmamış sorun bataryada gelişme olursa buradan yazarım

Bilgisayarı açtığınızda

MHz duzeldiyse tamamdır tekrar etkin yapan şey ise içindeki kendi yazılımı onu PC açıldığında açmayın hızlandıran şey o ben açmıyorum bu yüzden hep stabil ve daha serin çalışıyor.sadece geriye bataryadan enerji yemesi kaldı onunlada uğraşıyorum ama bir turlu çözüm bulamadım maalesef gigabyte mail attım bir hafta içinde cevap vereceklermis olmazsa yeni adaptör isteyecem çünkü pilin ömrünü baktım pil hala sıfır hiç kullanılmamış sorun bataryada gelişme olursa buradan yazarım
Yazılımı sildiğimde fanlar boşta dahil olmak üzere durmuyor ve cs'de 85 derece'de dolaşıyordu yani daha fazla ısınıyordu. Emin misiniz control center ile alakalı olduğuna? Çünkü şuan control center'ı açsamda MHz'de herhangi bir problem yok ancak derecelerde maalesef size kıyasla bir değişim olmadı bende.

Umarım bataryadan yeme sorununu da çözersiniz en yakın zamanda.

Yazılımı sildiğimde fanlar boşta dahil olmak üzere durmuyor ve cs'de 85 derece'de dolaşıyordu yani daha fazla ısınıyordu. Emin misiniz control center ile alakalı olduğuna? Çünkü şuan control center'ı açsamda MHz'de herhangi bir problem yok ancak derecelerde maalesef size kıyasla bir değişim olmadı bende.

Umarım bataryadan yeme sorununu da çözersiniz en yakın zamanda.
Ben laptop soğutucu ile kullanıyorum belki onun etkisi vardır maksimum 74 derece oluyor belkide soğutucunun etkisidir gaming modda turbo moda almıyorum MHz düzelmesine sevindim demekki uyguladigim yöntem başarılı olmuş :) laptopu daha bataryada kullanma şansım olmadı benim sıkıntım fiş takılıyken bataryada azalma oluyor sizde böyle bir problem var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı