Gigabyte Aorus B450 PRO BIOS güncelleme sonrası Windows açılmıyor

sentmen

Centipat
Daha fazla  
Gigabyte Aorus B450 PRO anakartımın BIOS'unu F50'den F60C'ye yükselttim, hiçbir sorun cıkmadı. Ardından yeniden başladı PC ama Windows gelmedi, reboot hatası verdi fakat benim SSD'de Windows'um yüklüydü ama artık SSD ile başlatsam bile Windows'a geçmiyordu. Ne yapmam gerek tam olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun BIOS kaynaklı ise DualBIOS özelliği sayesinde önceki versiyona dönebilirsiniz.
İlk olarak bilgisayarı, ardından güç kaynağını kapatın veya elektrik prizinden fişi çekip 1 dakika kadar bekleyin.
Fişi takın güç kaynağı açık olsun. Bilgisayarın açma ve reset tuşlarına aynı anda basarak 15 saniye kadar bekleyin. Tuşları bıraktığınızda gelecek olan uyarıyı onaylayın.
F50 sürümüne geri dönecektir.

Sorun BIOS kaynaklı ise dualbıos özelliği sayesinde önceki versiyona dönebilirsiniz.
İlk olarak bilgisayarı, ardından güç kaynağını kapatın veya elektrik prizinden fişi çekip 1 dakika kadar bekleyin.
Fişi takın güç kaynağı açık olsun. Bilgisayarın açma ve reset tuşlarına aynı anda basarak 15 saniye kadar bekleyin. Tuşları bıraktığınızda gelecek olan.

Sorun BIOS kaynaklı ise dualbıos özelliği sayesinde önceki versiyona dönebilirsiniz.
Fişi takın güç kaynağı açık olsun. Bilgisayarın açma ve reset tuşlarına aynı anda basarak 15 saniye kadar bekleyin. Tuşları bıraktığınızda gelecek olan uyarıyı onaylayın.
F50 sürümüne geri dönecektir.

Bir türlü ulaşamadım dualbiosa.

Dosya Ekleri

• 5F7CF860-D722-411D-9757-D40A5A9ADA33.jpeg
    5F7CF860-D722-411D-9757-D40A5A9ADA33.jpeg
    56,7 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Alıyorum kaydet deyip tekrar başlatıyorum aynısı oluyor HDD geri 1 sırada gözüküyor SSD 2'de F12 ile Boot'dan SSD'yi başlat diyorum yine olmuyor içi boş gibi yavranıyor ssdinin.
Bu uyarı BIOS arızası değil, ayarlara girip işletim sisteminin kurulu olduğu diski birinci sıraya almanız gerekiyor.

Usta bilgisayarı formata götürttüm adam vindows silinmiş dedi neyse yükledi falen ama aradan 2 gün geçti yine gitti aynı hatayı alıyorum bu Windows niye siliniyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı