Gigabyte Aorus Elite dram LED'i kırmızı yanıyor

emrdgnn

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, iki yıldır sorunsuz kullandığım PC imde bugün dram LED'i kırmızı yanmaya başladı ve sistem açılmıyor. Araştırmalar sonucunda bazı şeyler denedim, sistemde 4x8 XPG RAM var.
1) RAM'leri çıkarıp silip denedim.
2) RAM'leri tek tek ve ayrı slotlarda denedim.
3) BIOS pilini çıkararak ve CMOS ile sıfırlama denedim.
4) ekran kartı olmadan denedim.

Hiçbir şekilde dram LED'i sönmedi ve PC açılmadı. Anakartım Gigabyte auros Elite v1. 4 RAM'in aynı anda bozulması biraz zor gibi sorun anakartta olabilir mi? Son olarak BIOS güncelleme hiç yapmadım alakası var mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozulduğunu söylemek çok da zor değil gibi. Denediğiniz yöntemler olmadığına göre durduk yere tak diye gittiğine göre, başka olasılık yok gibi. Garantisi de bitmiş sanırım maalesef yapacak birşey yok gibi bilgisayarcıya da bir gösterin dikkat edin ama.

Sakın öyle bir şeye kalkışma, direkt garantiye gönder, kasanın içi açıldığı andan itibaren garantisi boşa gidecektir.

Hocam bence bilgisayarcı işini denemesi gerekir.
Henüz bir yıllık garantisi duruyor. Bilgisayarcıya götürüp farklı RAM ile deneyeceğim. Garanti son çare gibi 😕

En kısa sürede götürün. Bilgisayarciya.

Arkadaşlar kasa zaten toplama her parça ayrı ayrı garantili o yüzden problem olacağını düşünmüyorum. Önce emin olup sonra göndereceğim. Fikirleriniz için teşekkür ederim.
Arkadaşlar anakartı garantiye göndermiştim. Teknik servisten aldığım bilgiye göre anakarta BIOS yazılarak Windows ortamında RAM slotları USB LAN ses portları ve pcı_e testleri yapılmış sorun çıkmamış. Anakart elime ulaştığında tekrar bilgi vereceğim.
Anakart servisten geldi montaj yaptım BIOS son sürüme güncellenmiş şimdilik sorunsuz. Müşteri hizmetleri çok ilgili ve hızlı yanıt verdi süreç boyunca. 70TL kargo ücreti ödedim gönderirken. Bu kadarla yırttık şükür.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı