Gigabyte Aorus gen4 NVMe M.2 SSD vs. Corsair MP 600

exoforest

Kilopat
Daha fazla  
Anakrtınızda M.2 soğutucu yoksa Corsair'i almanızı tavsiye ederim. Ben olsam her halükarda Gigabyte'ı Alırdım.

Anakrtınızda M.2 soğutucu yoksa Corsair'i almanızı tavsiye ederim. Ben olsam her halükarda Gigabyte'ı alırdım.

Var hocam soğutucu kapağı anakartın özelliklerine baktım ama pek anladığım şeyler değil SSD'ler.
Anakrtınızda M.2 soğutucu yoksa Corsair'i almanızı tavsiye ederim. Ben olsam her halükarda Gigabyte'ı Alırdım.
neden gigabyte alırdınız

Var hocam soğutucu kapağı anakartın özelliklerine baktım ama pek anladığım şeyler değil SSD'ler.

Neden Gigabyte alırdınız

Corsair'i alırsanız o kapağı takamayaacaksınız ya da Corsair'in üstündeki soğutucu bloğu sökeceksiniz.
Gigabyte alma sebebim ise yama hızı biraz daha fazla ve soğutucu kapak olan ankartlarda sıkıntısız montaj.

Öncelikle anakartınız nedir? PCI-e 4.0 destekliyor mu? Aynı şekilde işlemciniz de destekliyor mu bunu? Ayrıca Corsair'in yazılımı leş gibi. Gigabyte daha iyi yazılım anlamında. Hemen hemen benzer SSD'ler. Phison E16 kontrolcüleri var. Bu kontrolcü biraz aceleye geldiği için PCI-e 4.0 hızlarına erişemiyor tam olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı