Elektronik Gigabyte Aorus Master RTX 3070 Ti 14999 TL

hypercricial

Centipat
Kat─▒l─▒m
26 Ocak 2022
Yer
─░stanbul
Aslinda AMD artik yazilimda daha iyi cunku butun yazilimlarini acik kaynak olarak yayinliyor ve bu sayede dunyanin her yerinden gonullu gelistiriciler yazilimlarinin gelistirilmesine katki sagliyorlar. Linux kullanicilari icin AMD gercekten cok avantajli hem stabilite hem performans bakimindan. Ilerleyen yillarda Linux oyun konusu daha da ilerlediginde artik insanlari Linux uzerinde Windows oyunlarini oynamak icin AMD GPU'lar alirken gorecegiz. Simdiden bir├žok oyun Windows'da verdigi performansin daha fazlasini veriyor Linux uzerinde, uyumluluk katmaninin kart uzerine ekstra yuk bindirmesine ragmen.
Evet ├Âyledir kesin.

warlyrics

Decapat
Kat─▒l─▒m
10 Haziran 2020
├ç├Âz├╝mler
2
RX 6800 XT gibi bir kartta neden FSR yada DLSS kullanmak isteyeceksiniz mesela? Meraktan soruyorum. 1080P monit├Âr kullan─▒p 120 Fps almak yerine 150 Fps almak i├žinmi veya 2K monit├Âr kullan─▒p 100 Fps yerine 130 Fps almak i├žinmi? Cyberpunk yada Watch Dogs gibi oyunlar da RTX a├ž─▒kken belki i┼če yarar 2K monit├Âr kullan─▒yorsan─▒z ama onun haricinde gereksiz teknolojiler bence g├╝├žl├╝ kartlar i├žin en az─▒ndan g├╝n├╝m├╝z oyunlar─▒ i├žin. RX 6800 XT ile RTX 3070Ti k─▒yas─▒ pek olacak i┼č de─čil oyun a├ž─▒s─▒ndan. 16GB Vram vs 8GB Vram. Baz─▒ oyunlar─▒ 2k ve 4k da ultra ayarlarda a├žamazs─▒n─▒z bile..

Hocam ileriye d├Ân├╝k d├╝┼č├╝necek olursak dedim ben. E─čer 3 y─▒lda bir ekran kart─▒ de─či┼čtiriyorsan─▒z evet gidip AMD alabilirsiniz. Ama ald─▒─č─▒n─▒z kart─▒ uzun s├╝reler kullanmak istiyorsan─▒z DLSS sizin i├žin inan─▒lmaz bir ├Ânem kazanacak. Ayr─▒ca Kart─▒ fazla yormamak i├žin bile DLSS a├žabilirim ├ž├╝nk├╝ ben DLSS a├žt─▒─č─▒mda g├Ârsel olarak neredeyse hi├žbir ┼čey kaybetmiyorum e─čer ortalama ayarlarda a├žarsam. 15-20lik bir FPS art─▒┼č─▒ bile benim i┼čime gelir makinem daha az ─▒s─▒n─▒r daha az ─▒s─▒ daha uzun ├Âm├╝r demektir. 16GB VRAM tamamen kart─▒ satt─▒rmak i├žin bu arada hocam. O VRAM'in 4-5GB'─▒n─▒ deredeyse ├Âmr├╝ boyunca kullanamayacaks─▒n─▒z. Kart i┼člemcisi ile dar bo─čaz yapacak. Sadece bir sat─▒┼č takti─či. Say─▒s─▒ fazla olan her zaman iyi de─čildir. DLSS ama harika bir teknolojidir ve ├Ân├╝ daha a├ž─▒k. Nvidia bunu daha da fazla geli┼čtirebilir. 2070 Mobil ekran kart─▒m ile GoW'─▒ 1080P'de ultrada rahat 60 FPS ile oynayabildim. DLSS sa─čolsun Yoksa 40 FPS'i ge├žemiyordum. O y├╝zden "ileriye d├Ân├╝k" dedim ben.

SmartBuster

Picopat
Kat─▒l─▒m
7 Nisan 2022
├ç├Âz├╝mler
1
Hocam ileriye d├Ân├╝k d├╝┼č├╝necek olursak dedim ben. E─čer 3 y─▒lda bir ekran kart─▒ de─či┼čtiriyorsan─▒z evet gidip AMD alabilirsiniz. Ama ald─▒─č─▒n─▒z kart─▒ uzun s├╝reler kullanmak istiyorsan─▒z DLSS sizin i├žin inan─▒lmaz bir ├Ânem kazanacak. Ayr─▒ca Kart─▒ fazla yormamak i├žin bile DLSS a├žabilirim ├ž├╝nk├╝ ben DLSS a├žt─▒─č─▒mda g├Ârsel olarak neredeyse hi├žbir ┼čey kaybetmiyorum e─čer ortalama ayarlarda a├žarsam. 15-20lik bir FPS art─▒┼č─▒ bile benim i┼čime gelir makinem daha az ─▒s─▒n─▒r daha az ─▒s─▒ daha uzun ├Âm├╝r demektir. 16GB VRAM tamamen kart─▒ satt─▒rmak i├žin bu arada hocam. O VRAM'in 4-5GB'─▒n─▒ deredeyse ├Âmr├╝ boyunca kullanamayacaks─▒n─▒z. Kart i┼člemcisi ile dar bo─čaz yapacak. Sadece bir sat─▒┼č takti─či. Say─▒s─▒ fazla olan her zaman iyi de─čildir. DLSS ama harika bir teknolojidir ve ├Ân├╝ daha a├ž─▒k. Nvidia bunu daha da fazla geli┼čtirebilir. 2070 Mobil ekran kart─▒m ile GoW'─▒ 1080P'de ultrada rahat 60 FPS ile oynayabildim. DLSS sa─čolsun Yoksa 40 FPS'i ge├žemiyordum. O y├╝zden "ileriye d├Ân├╝k" dedim ben.
Anla┼čabilece─čimizi sanm─▒yorum sizinle.. FSR 2.0 ┼čuan i├žin DLSS 2.3 e g├Âre k├Ât├╝ de─čildir ├Âyle abartaca─č─▒n─▒z ┼čekilde.. ├çe┼čitli kar┼č─▒la┼čt─▒rmalar var bakabilirsiniz.. 16GB Vram ile 8GB Vram i halen pazarlama olarak alg─▒l─▒yorsunuz siz bence 3070 Ti'yi RX 6750 ile k─▒yaslamal─▒s─▒n─▒z o zaman size hak verebilirim 3070 Ti asla RX 6800 XT nin rakibi olamaz oyun konusunda ayr─▒ca Aorus master kartlar─▒ severim bu payla┼č─▒mla alakal─▒ de─čil ama 3070 Ti ile 3070 ├žok farkl─▒ kartlar de─čiller 3-5 Fps i├žin fazla g├╝├ž harcayan bir kart. Ayr─▒ca DLSS gelecek y─▒llar filan diyorsunuz ama gelecek y─▒llar i├žinde 8GB Vram ┼čuan 4GB Vram ler ne ise aynen o olacak. Yani nerden baksak olmuyor dedi─činiz. Oyun d─▒┼č─▒nda render konusunda bir┼čeyler derseniz hak verebilirim ama istisna oyunlar hari├ž Fps kar┼č─▒la┼čt─▒rmalar─▒n da birbirine yak─▒n olan kartlar bile de─čiller. Vram konusunda 10GB Vram ├╝st├╝nde Vram kullanan oyunlar biliyorum ultra ayarlara ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒z da ve ├Ân├╝m├╝zde ki y─▒llar i├žinde bu daha da artacak ve ayr─▒ca konu┼čtu─čumuz 1080P oyunculuksa RTX 3060Ti bile yeterli kart bak─▒┼č a├ž─▒s─▒yla yada RX 6600 XT fakat yine gelecek diyorsak 2K ve 4K oyunculuk ve monit├Ârler yayg─▒nla┼čt─▒k├ža 8GB Vram daha h─▒zl─▒ ve fazla yetersiz kalacak.

FSR 2.0 ve DLSS k─▒yaslamas─▒

Son d├╝zenleme:

warlyrics

Decapat
Kat─▒l─▒m
10 Haziran 2020
├ç├Âz├╝mler
2
Anla┼čabilece─čimizi sanm─▒yorum sizinle.. FSR 2.0 ┼čuan i├žin DLSS 2.3 e g├Âre k├Ât├╝ de─čildir ├Âyle abartaca─č─▒n─▒z ┼čekilde.. ├çe┼čitli kar┼č─▒la┼čt─▒rmalar var bakabilirsiniz.. 16GB Vram ile 8GB Vram i halen pazarlama olarak alg─▒l─▒yorsunuz siz bence 3070 Ti'yi RX 6750 ile k─▒yaslamal─▒s─▒n─▒z o zaman size hak verebilirim 3070 Ti asla RX 6800 XT nin rakibi olamaz oyun konusunda ayr─▒ca Aorus master kartlar─▒ severim bu payla┼č─▒mla alakal─▒ de─čil ama 3070 Ti ile 3070 ├žok farkl─▒ kartlar de─čiller 3-5 Fps i├žin fazla g├╝├ž harcayan bir kart. Ayr─▒ca DLSS gelecek y─▒llar filan diyorsunuz ama gelecek y─▒llar i├žinde 8GB Vram ┼čuan 4GB Vram ler ne ise aynen o olacak. Yani nerden baksak olmuyor dedi─činiz. Oyun d─▒┼č─▒nda render konusunda bir┼čeyler derseniz hak verebilirim ama istisna oyunlar hari├ž Fps kar┼č─▒la┼čt─▒rmalar─▒n da birbirine yak─▒n olan kartlar bile de─čiller. Vram konusunda 10GB Vram ├╝st├╝nde Vram kullanan oyunlar biliyorum ultra ayarlara ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒z da ve ├Ân├╝m├╝zde ki y─▒llar i├žinde bu daha da artacak ve ayr─▒ca konu┼čtu─čumuz 1080P oyunculuksa RTX 3060Ti bile yeterli kart bak─▒┼č a├ž─▒s─▒yla yada RX 6600 XT fakat yine gelecek diyorsak 2K ve 4K oyunculuk ve monit├Ârler yayg─▒nla┼čt─▒k├ža 8GB Vram daha h─▒zl─▒ ve fazla yetersiz kalacak.

Hocam k├Ât├╝d├╝r. A├ž─▒k ve net k├Ât├╝d├╝r. ─░kisini de kulland─▒m. Masa├╝st├╝ bilgisayar─▒mda GTX 1060 var. FSR a├ž─▒nca evet FPS y├╝kseliyor ama g├Âr├╝nt├╝de bariz bir k├Ât├╝le┼čme oluyor. Ayr─▒ca FSR tamamen yaz─▒l─▒msal bir olayken DLSS ayn─▒ zamanda yapay zeka destekli ekran kart─▒ donan─▒m ├Âzelli─čidir de. Siz yaz─▒l─▒mla, donan─▒m─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒p bana e┼čit diyorsunuz. Hay─▒r katiyen e┼čit de─čildir. Anla┼čamad─▒─č─▒m─▒z nokta da bu zaten. Sizin d─▒┼č─▒n─▒zda neredeyse herkes DLSS'in daha iyi oldu─čunu s├Âyl├╝yor ki zaten ├Âyle ama siz e┼čit diye iddia ediyorsunuz. Sizin bu tutumunuz ile anla┼čmak zaten m├╝mk├╝n de─čil. Fanboy'lu─ču bir kenara b─▒rakmad─▒─č─▒n─▒z s├╝rece sizle anla┼čmam─▒z m├╝mk├╝n de─čil. Bence biraz da olsa duruma objektif bakmaya ├žal─▒┼č─▒n. Ayr─▒ca ├Ân├╝m├╝zdeki y─▒llarda VRAM art─▒┼č─▒ oldu─ču zaman kart─▒n VRAM'ini kullanamayacaks─▒n─▒z. ─░┼člemci taraf─▒ndan darbo─čaz yapacak sizin de anlamad─▒─č─▒n─▒z bu. Karta RAM bast─▒k off ├žok iyi her oyunu a├žar ultra oynat─▒r diye bir ┼čey yok. Zaten 16GB VRAM'in bak─▒n kart ├Âmr├╝ boyunca 4 GB gibi bir k─▒sm─▒n─▒ asla ama asla kullanamayacaks─▒n─▒z. 16GB VRAM kullanmak isterseniz evet oyunu 20-25 FPS'de oynars─▒n─▒z. Ekran kart─▒ i┼člemcisi darbo─čaza tak─▒lacak. Ayn─▒s─▒n─▒ Nvidia gtx 1060'da yapt─▒. 6 GB ram var 4,5 ├╝st├╝ gereksiz. Hayat─▒mda 1060'─▒n 6 GB raminin hepsini kullanamad─▒m bile. ─░┼člemci taraf─▒ndan dar bo─čazla sonu├žland─▒. Ama siz b├╝y├╝k olan─▒n daha iyi ve ileri d├Ân├╝k oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝n. Sizin fikriniz. Ben sadece ger├žekleri s├Âyledim. Dediklerim de ├Âyle Youtube videolar─▒ndan de─čil kendi deneyimlerimden.

yapiz

Decipat
Kat─▒l─▒m
22 A─čustos 2021
Makaleler
1
├ç├Âz├╝mler
8
Hocam k├Ât├╝d├╝r. A├ž─▒k ve net k├Ât├╝d├╝r. ─░kisini de kulland─▒m. Masa├╝st├╝ bilgisayar─▒mda GTX 1060 var. FSR a├ž─▒nca evet FPS y├╝kseliyor ama g├Âr├╝nt├╝de bariz bir k├Ât├╝le┼čme oluyor. Ayr─▒ca FSR tamamen yaz─▒l─▒msal bir olayken DLSS ayn─▒ zamanda yapay zeka destekli ekran kart─▒ donan─▒m ├Âzelli─čidir de. Siz yaz─▒l─▒mla, donan─▒m─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒p bana e┼čit diyorsunuz. Hay─▒r katiyen e┼čit de─čildir. Anla┼čamad─▒─č─▒m─▒z nokta da bu zaten. Sizin d─▒┼č─▒n─▒zda neredeyse herkes DLSS'in daha iyi oldu─čunu s├Âyl├╝yor ki zaten ├Âyle ama siz e┼čit diye iddia ediyorsunuz. Sizin bu tutumunuz ile anla┼čmak zaten m├╝mk├╝n de─čil. Fanboy'lu─ču bir kenara b─▒rakmad─▒─č─▒n─▒z s├╝rece sizle anla┼čmam─▒z m├╝mk├╝n de─čil. Bence biraz da olsa duruma objektif bakmaya ├žal─▒┼č─▒n. Ayr─▒ca ├Ân├╝m├╝zdeki y─▒llarda VRAM art─▒┼č─▒ oldu─ču zaman kart─▒n VRAM'ini kullanamayacaks─▒n─▒z. ─░┼člemci taraf─▒ndan darbo─čaz yapacak sizin de anlamad─▒─č─▒n─▒z bu. Karta RAM bast─▒k off ├žok iyi her oyunu a├žar Ultra oynat─▒r diye bir ┼čey yok. Zaten 16 GB VRAM'in bak─▒n kart ├Âmr├╝ boyunca 4 GB gibi bir k─▒sm─▒n─▒ asla ama asla kullanamayacaks─▒n─▒z. 16 GB VRAM kullanmak isterseniz evet oyunu 20-25 FPS'de oynars─▒n─▒z. Ekran kart─▒ i┼člemcisi darbo─čaza tak─▒lacak. Ayn─▒s─▒n─▒ NVIDIA GTX 1060'da yapt─▒. 6 GB RAM var 4,5 ├╝st├╝ gereksiz. Hayat─▒mda 1060'─▒n 6 GB raminin hepsini kullanamad─▒m bile. ─░┼člemci taraf─▒ndan dar bo─čazla sonu├žland─▒. Ama siz b├╝y├╝k olan─▒n daha iyi ve ileri d├Ân├╝k oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝n. Sizin fikriniz. Ben sadece ger├žekleri s├Âyledim. Dediklerim de ├Âyle YouTube videolar─▒ndan de─čil kendi deneyimlerimden.

VRAM fazla diye darbo─čaz olacak diye bir ┼čey yok. 6 GB'yi kullanamad─▒m diyorsunuz ben FH5 ultrada 6-6.5 VRAM harc─▒yorum. FSR 2.0 m─▒ kulland─▒n─▒z?

gen2

Hectopat
Kat─▒l─▒m
7 Aral─▒k 2019
Makaleler
1
├ç├Âz├╝mler
40
Ayr─▒ca ├Ân├╝m├╝zdeki y─▒llarda VRAM art─▒┼č─▒ oldu─ču zaman kart─▒n VRAM'ini kullanamayacaks─▒n─▒z. ─░┼člemci taraf─▒ndan darbo─čaz yapacak sizin de anlamad─▒─č─▒n─▒z bu.
VRAM ile islemci darbogazinin uzaktan yakindan alakasi yok. 3060 mobil kartim var 6GB VRAM yetmiyor.

Zaten 16GB VRAM'in bak─▒n kart ├Âmr├╝ boyunca 4 GB gibi bir k─▒sm─▒n─▒ asla ama asla kullanamayacaks─▒n─▒z.
Zaten amac hepsini doldurmak degil bir miktarinin bos kalmasi ve kartin tikanmamasi.

Son d├╝zenleme:

SmartBuster

Picopat
Kat─▒l─▒m
7 Nisan 2022
├ç├Âz├╝mler
1
Hocam k├Ât├╝d├╝r. A├ž─▒k ve net k├Ât├╝d├╝r. ─░kisini de kulland─▒m. Masa├╝st├╝ bilgisayar─▒mda GTX 1060 var. FSR a├ž─▒nca evet FPS y├╝kseliyor ama g├Âr├╝nt├╝de bariz bir k├Ât├╝le┼čme oluyor. Ayr─▒ca FSR tamamen yaz─▒l─▒msal bir olayken DLSS ayn─▒ zamanda yapay zeka destekli ekran kart─▒ donan─▒m ├Âzelli─čidir de. Siz yaz─▒l─▒mla, donan─▒m─▒ kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒p bana e┼čit diyorsunuz. Hay─▒r katiyen e┼čit de─čildir. Anla┼čamad─▒─č─▒m─▒z nokta da bu zaten. Sizin d─▒┼č─▒n─▒zda neredeyse herkes DLSS'in daha iyi oldu─čunu s├Âyl├╝yor ki zaten ├Âyle ama siz e┼čit diye iddia ediyorsunuz. Sizin bu tutumunuz ile anla┼čmak zaten m├╝mk├╝n de─čil. Fanboy'lu─ču bir kenara b─▒rakmad─▒─č─▒n─▒z s├╝rece sizle anla┼čmam─▒z m├╝mk├╝n de─čil. Bence biraz da olsa duruma objektif bakmaya ├žal─▒┼č─▒n. Ayr─▒ca ├Ân├╝m├╝zdeki y─▒llarda VRAM art─▒┼č─▒ oldu─ču zaman kart─▒n VRAM'ini kullanamayacaks─▒n─▒z. ─░┼člemci taraf─▒ndan darbo─čaz yapacak sizin de anlamad─▒─č─▒n─▒z bu. Karta RAM bast─▒k off ├žok iyi her oyunu a├žar ultra oynat─▒r diye bir ┼čey yok. Zaten 16GB VRAM'in bak─▒n kart ├Âmr├╝ boyunca 4 GB gibi bir k─▒sm─▒n─▒ asla ama asla kullanamayacaks─▒n─▒z. 16GB VRAM kullanmak isterseniz evet oyunu 20-25 FPS'de oynars─▒n─▒z. Ekran kart─▒ i┼člemcisi darbo─čaza tak─▒lacak. Ayn─▒s─▒n─▒ Nvidia gtx 1060'da yapt─▒. 6 GB ram var 4,5 ├╝st├╝ gereksiz. Hayat─▒mda 1060'─▒n 6 GB raminin hepsini kullanamad─▒m bile. ─░┼člemci taraf─▒ndan dar bo─čazla sonu├žland─▒. Ama siz b├╝y├╝k olan─▒n daha iyi ve ileri d├Ân├╝k oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝n. Sizin fikriniz. Ben sadece ger├žekleri s├Âyledim. Dediklerim de ├Âyle Youtube videolar─▒ndan de─čil kendi deneyimlerimden.
Kullanmad─▒─č─▒m kart yok benim nerdeyse.. RTX 3080,RTX 3070,RX 6700 XT,RTX 3060 Ti.. En son olarak RX 6900 XT. Sadece RTX 3090 bana ├žok pahal─▒ gelen bir kart render yapmad─▒─č─▒m i├žin sadece oyun i├žin RX 6900 den ├žok fark─▒ yok. Nvidia y─▒ severim g├╝zel kartlar─▒ oldu─čunu kabul ederim kullan─▒r─▒m da ama olay bu de─čil. Ben oraya k─▒yaslama koydu─čum halde siz bana halen k├Ât├╝d├╝r diyorsunuz ve ben ikisini de kulland─▒─č─▒m halde ┼ču iyi bu iyi diyemezken siz diyorsunuz ben size RTX 3070 Ti ile RX 6800 XT k─▒yaslanmaz diyorum hakk─▒nda konu┼čtu─čumuz kart─▒n 1080P de ultran─▒n ultras─▒ ayarlar─▒ g─▒d─▒klamaz bile DLSS,FSR konu┼čulacak bir kart de─čil ama yine de kan─▒tla bir video ekliyorum ve sizde bakabilirsiniz bir├žok benzer video var siz GOW dan ├Ârnek verdi─činiz i├žin bu video yu ekledim.

warlyrics

Decapat
Kat─▒l─▒m
10 Haziran 2020
├ç├Âz├╝mler
2
Kullanmad─▒─č─▒m kart yok benim nerdeyse.. RTX 3080,RTX 3070,RX 6700 XT,RTX 3060 Ti.. En son olarak RX 6900 XT. Sadece RTX 3090 bana ├žok pahal─▒ gelen bir kart render yapmad─▒─č─▒m i├žin sadece oyun i├žin RX 6900 den ├žok fark─▒ yok. Nvidia y─▒ severim g├╝zel kartlar─▒ oldu─čunu kabul ederim kullan─▒r─▒m da ama olay bu de─čil. Ben oraya k─▒yaslama koydu─čum halde siz bana halen k├Ât├╝d├╝r diyorsunuz ve ben ikisini de kulland─▒─č─▒m halde ┼ču iyi bu iyi diyemezken siz diyorsunuz ben size RTX 3070 Ti ile RX 6800 XT k─▒yaslanmaz diyorum hakk─▒nda konu┼čtu─čumuz kart─▒n 1080P de ultran─▒n ultras─▒ ayarlar─▒ g─▒d─▒klamaz bile DLSS,FSR konu┼čulacak bir kart de─čil ama yine de kan─▒tla bir video ekliyorum ve sizde bakabilirsiniz bir├žok benzer video var siz GOW dan ├Ârnek verdi─činiz i├žin bu video yu ekledim.

Ben k├Ât├╝d├╝r demedim. FSR, DLSS'den k├Ât├╝d├╝r dedim. Karta laf bile s├Âylemedim. Yazd─▒klar─▒m─▒ l├╝tfen sakin bir kafayla bir daha okuyun. Hatta Nvidia tercih etmemim ve edilebilecek olmas─▒n─▒n nedeninin yaz─▒l─▒mlar─▒ oldu─čunu s├Âyledim. Siz sadece harware'e para vermiyorsunuz ayn─▒ zamanda yaz─▒l─▒ma da para ├Âdemi┼č oluyorsunuz. ┼×u kafayla d├╝┼č├╝nmeyin art─▒k bu kart 5 FPS daha fazla veriyor 10 FPS daha fazla veriyor bu en iyisi bunun rakibi al─▒nmaz i┼čte ┼č├Âyle k├Ât├╝ b├Âyle k├Ât├╝. Karde┼čim adam Reflex kullanmak istiyordur, adam Shadowplay kullanmak istiyordur, adam Nvidia video edit├Âr├╝ kullanacakt─▒r, adam DLSS kullanmak istiyordur. Sen bu adama diyorsun ki hay─▒r Nvidia alamazs─▒n bak ├Âb├╝r├╝ daha iyi FPS veriyor. Tak─▒lm─▒┼čs─▒n─▒z FPS muhabbetine. Tak─▒lm─▒┼čs─▒n─▒z VRAM'e. Darbo─čaz da yapar. Siz ekran kart─▒na y├╝k bindirdik├že Hem VRAM'e ihtiya├ž duyacak hem de i┼člemcisine. ─░┼člemciyi l├╝tfen PC i┼člemcisi olarak alg─▒lamay─▒n Ekran kart─▒n─▒n i┼člemcisinden bahsediyorum. Grafikleri y├╝kselttiniz anca 60 FPS al─▒yorsunuz ama o da ne VRAM 11 GB kullan─▒yor. ┼×imdi y├╝kseltince oyun hi├ž kasmayacak m─▒? Bir oyun d├╝┼č├╝n├╝n Medium'da 11GB VRAM kullan─▒m─▒nda Ekran kart─▒ %100 performans sergiliyor. Aaaa yerim var daha 5GB Bas grafiklere derseniz g├Âr├╝rs├╝n├╝z 30-40 FPS'leri. Ayr─▒ca bo┼č RAM falan yok ├Âyle bir ┼čey. Bo┼č RAM k├Ât├╝d├╝r ├žal─▒┼čan RAM iyidir. 3070'in 8GB rami az ama 6800'├╝n de 16 GB rami fazla. E─čer bu ikisini ayn─▒ anda d├╝┼č├╝nemiyorsan─▒z ├╝zg├╝n├╝m fanboysunuz. Kolay gelsin. ─░yi forumlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Yukar─▒