Gigabyte AORUS X370 Gaming K7 vs ASUS Crosshair VI Hero

• Konuyu başlatan Wero
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 2B

Hangisi alınmalı?

• Oy verenlerin toplamı
    10
Üst seviye anakart almak zorunda değilsin. Soğutma performansı daha önemli bence. Değmez.
Üst seviye olmasa da sağlam almak gerek. :)

Ben öyle bir hata yaptım, ve kafadan bir anakart aldım.

1.5 sene boyunca burnumu sürttüm, ki sonunda da başka karta geçmek zorunda kaldım.

1.5 sene boyunca burnumu sürttüm, ki sonunda da başka karta geçmek zorunda kaldım.

Sizce aradaki 400₺ farkı ödemeyip H115i Pro ve 1800X-1700X almak mı mantıklıdır yoksa farkı ödeyip Wraith Max ve 1700X mi almak mantıklıdır? Yani anakartın yarıyolda bırakmasını istemem tabii ki. Geçmiş olsun bu arada :)

Aynen öyle. Alırken çokta ucuzunu almamak gerek zaten orta seviye işini görecektir. Bu arada o soğutucuyu alabilirsin konu sahibi. ;)

Sizce aradaki 400₺ farkı ödemeyip H115i Pro ve 1800X-1700X almak mı mantıklıdır yoksa farkı ödeyip Wraith Max ve 1700X mi almak mantıklıdır? Yani anakartın yarıyolda bırakmasını istemem tabii ki. Geçmiş olsun bu arada :)
Ben Wraith Max derdim.

Soğutucuyu değiştirmek, anakarttan daha kolaydır hem.

Ben Wraith Max derdim.

Soğutucuyu değiştirmek, anakarttan daha kolaydır hem.

OC performansı hakkında video bulamadım. Sizin görüşleriniz nelerdir soğutucu hakkında? Kafam karıştı yine :D sorularımın sonu gelmeyecek sanırım.

Şöyle daha iyi olacak gibi :
1-) 1800X + Gaming K7 + H115i Pro
2-) 1700X + C6H + Wraith Max

Son düzenleyen: Moderatör:
Wraith Max almam ben örneğin. O fiyata sıvı soğutma ya da daha ucuza f/p bir hava soğutma alabilirsin. Önerim 1. olan. İşlemcide kısmak mantıklı değil bana göre.

Wraith Max almak gibi bir zorunluluğun yok ki. Daha hesaplı hava soğutucu da tercih edebilirsin. Hem bir bakmışsın hiç sıvı soğutmayı aratmıyor. Yani hiç belli olmaz.

Evet o soğutucular hakkında çok olumlu şeyler duyuyorum. Ama ne yazık ki görünüşe önem veriyorum :lanet: . Hava soğutma pek düşünmüyorum yani. Ama baktım çok sıkışığım neden olmasın.

OC performansı hakkında video bulamadım. Sizin görüşleriniz nelerdir soğutucu hakkında? Kafam karıştı yine :D sorularımın sonu gelmeyecek sanırım.

Şöyle daha iyi olacak gibi :
1-) 1800X + Gaming K7 + H115i Pro
2-) 1700X + C6H + Wraith Max

Bu iki seçenekte aynı fiyata mı denk geliyor? Seçenekteki işlemciler yer karıştırmış olmasın? İkincisinin işlemcisi 1800X olmadıkça tercih etmezdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı