Gigabyte Aorus Xtreme RTX 3080 VRAM sıcaklığı kazım yaparken 110 dereceye çıkıyor

GucciGang

Hectopat
Daha fazla  
Gigabyte Aorus Xtreme RTX 3080 VRAM sıcaklığı mining yaparken 110 dereceye çıktı ve "thermal throttling" yazısı çıkarak kazım Mh'ı düştü. Birkaç over clock ayarı yaptıktan sonra 100 derece 90 mh'a kadar düşürdüm. Fakat VRAM'in bu sıcaklırlarda çalışması normal midir ? Bu şekilde kazım yapmak kartın ömrünü normal kazıma göre daha fazla düşürür mü ? Normal mining VRAM sıcaklığı kaç olmalıdır? Bir de sıcaklığı düşürebilmek için araştırma yaptığımda termal pedlerin değişiminin sıcaklığa iyi geleceğini söylemişler fakat bundan sonuç alamayan hatta daha da yüksek sıcaklıklara ulaşanlar olmuş. Termal ped değiştirmeden sıcaklığı düşürmenin bir yolu var mıdır ? İyi akşamlar. (Ek olarak ekran kartım 3 gün önce aldım, termal pedleri ve macunu fabrika çıkışlı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam termal ped değişimi sıcaklığa iyi gelir, fakat yan sanayi ürünler ile değil. O tarz ürünler dediğiniz gibi daha kötü sonuçlar ortaya çıkarır. Neyin kaliteli, kalitesiz olduğunu ufak bir araştırma ile öğrenebilirsiniz. Bu arada dediğiniz gibi kart daha 3 günlük olmasına rağmen bu sıcaklıkları veriyorsa bu normal değil. Stres testi yapabilme şansınız varsa onların sonuçlarını da görelim. Yetkili birine sorsanız size 95 dereceye kadar bir sıkıntı olmayacağını söyler, yersen. Bunu diyen adam kendi kartı 70 derecenin üstüne çıkmasın diye 40 takla atıyordur.

Dosya Ekleri

• chrome_t2DZ3D6U0b.png
    chrome_t2DZ3D6U0b.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 61
Madencilik serisi resmi sitede sadece RX 500 series olarak gözükmekte, Mining | Graphics Card - GIGABYTE European Union bir şeyleri araştırmadan soruşturmadan lütfen kafanıza göre yorum/üzgün işareti atmayınız.
Hocam sonuçta servise gönderdiğinizde mining yapılıp yapılmadığını anlayabilecekleri bir etken yok kendiniz söylemezseniz. Ne kadar etik orası tartışılır tabii.

Hocam sonuçta servise gönderdiğinizde mining yapılıp yapılmadığını anlayabilecekleri bir etken yok kendiniz söylemezseniz. Ne kadar etik orası tartışılır tabii.
Mod harici anlaşılması zor ki teste sokuyorlar kartı, zaten arkadaşın sorunu sıcaklık.. nasıl çözmesini dilersiniz o zaman?
Dostum sana bir sorum olacak bu kartlarda bir log olayı var mı mesela şu gün şu saatte şu işlemi gerçekleştirdim gibi.
log tutsa tutsa sisteme tutar diye düşünüyorum, yeni nesil kartlarda olur mu net cevap yok...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı