Gigabyte B360M DS3H anakart Cooler Master Masterfan MF120 destekler mi?

Pluxy01

Megapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Kasanın kendi fanı çok sesli çalıştığı ve LED'leri kapatılamadığı için yeni fan almaya karar verdim. Anlamadığım nokta ise bir yerde SATA girişinden bağlantısının yapıldığı yazıyor, fakat başka yerde de fanın kullanılabilmesi için ARGB pin girişi olması gerektiği yazıyor. Kendi anakartımda bildiğim kadarıyla ARGB girişi yok. Ben bu fanı alsam SATA üzerinden bağlantısını yapabilir miyim, veya 4 pinlik normal fan girişi ile de kullanabilir miyim? Söylemeyi unuttum, fanın 3'lü kitini alıyorum, kontrolcüsü de var.

Kutu içerisinden 3 adet fanı tek porta takmaya yarayan bir kablo geliyor. (gelmesi gerek.) Fan devrini teke almak için bunu kullanırsınız. ARGB portunuz olmadığına göre Reset butonu üzerinden ışıklandırmayı "sınırlı" dahi olsa kontrol edersiniz. Bu girişi kontrolcüye takarsınız.

Kutu içerisinden 3 adet fanı tek porta takmaya yarayan bir kablo geliyor. (gelmesi gerek.) Fan devrini teke almak için bunu kullanırsınız. ARGB portunuz olmadığına göre Reset butonu üzerinden ışıklandırmayı "sınırlı" dahi olsa kontrol edersiniz. Bu girişi kontrolcüye takarsınız.
Peki dilediğim zaman ışıklandırmayı kapatabilir miyim kontrolcü üzerinden?

Geri
Yukarı