Gigabyte B450 Aorus Pro BIOS güncellemesi sonrası sistem açılmıyor

Abdulkadir TATAR

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kahramanmaraş/Elbistan
Daha fazla  
Meslek
Memur
Bilgisayarın BIOS'unu güncelledim güncelleme sonrası bilgisayar açıldı. Windows 11'i yükledim Valorant'ta sorun çıktı FTPM'yi aktif etmek için tekrar BIOS'a girdim. İnternetten bu sorunu yaşayanların yaptığı BIOS ayarlarını yaptım yine oyun çalışmadı. Tekrar BIOS'a girdim ayarlar da tarif edileni yaptım. Şimdi bilgisayarım açılmıyor. Ekrana görüntü gelmiyor. Bip sesi dahi gelmiyor BIOS'a giremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de aynı sorundan muzdaribim şu anda BIOS pilini çıkarttım RAM'i çıkarttım taktım ekran kartını da çıkarttım hiçbir güç gelmeyeck şekilde bekledim ama yine de 4 5 saattir bilgisayarımı açamıyorum. Ryzen 2600 kullanıyorum anakartı sıfırladığımda 2. nesil updateinin de gerisine atmış olabilir mi diye şüphelendim fakat şu an elimden gelen bir şey yok konu hakkında bilgisi olan birisi yardım ederse çok minnettar olurum.
Bazen herşey yazılımsal olmaz. Belki anakart arızalıdır servise yollamayı deneyebilirsin.

Bilgisayarın BIOS'unu güncelledim güncelleme sonrası bilgisayar açıldı. Windows 11'i yükledim Valorant'ta sorun çıktı FTPM'yi aktif etmek için tekrar BIOS'a girdim. İnternetten bu sorunu yaşayanların yaptığı BIOS ayarlarını yaptım yine oyun çalışmadı. Tekrar BIOS'a girdim ayarlar da tarif edileni yaptım. Şimdi bilgisayarım açılmıyor. Ekrana görüntü gelmiyor. Bip sesi dahi gelmiyor BIOS'a giremiyorum.
İşlemciye yerinden çıkartıp sökün birde öyle deneyin Bios sayfası gelirse Windows kurmadan bios ekranında ayarlayın TPM. Sonradan Windows u yükleyin.

Bende de oldu bu olay her şeyi çektim kasadan komple parçalarına ayırdım kasayı işlemci ram ne varsa söktüm jumper ile resetledikten sonra pili çıkardım bir 15 sn bekledikten sonra geri yerine taktım sona sistemi geri topladım ve çalıştı denemenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı