Çözüldü Gigabyte B450-S2H F3 BIOS sonrası USB portlarında sorun

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mr.Peppermint

Decapat
Gigabyte B450-S2H anakart kullanıyorum. 2 hafta önce topladığım bilgisayarın BIOS'unu F3 versiyona güncellemiştim ancak bugün denediğimde USB bağlantılı klavye açılmadığı için BIOS'a veya Boot menüye erişemiyorum, WiFi adaptör bağlantısı sorunu da yaşamaya başladım şöyle ki adaptörü ilk taktığımda internet erişimi sağlanırken 2 dakika sonra internet bağlı görünmesine rağmen bağlantı kesiliyor. Genel olarak USB sürücülerinden kaynaklı sorun yaşıyorum. Bu sorunların ortaya çıkması Windows 10 güncellemelerinden sonra oldu. Acaba nasıl düzeltebilirim?

Çözüm
BIOS güncellendikten sonra normalde çoğu BIOS kendisini varsayılan ayarlara geri döndürür. BIOS ayarlarına başka USB port/klavye ile gelmeyi deneyiniz. Ardından USB ayarlarını bulup kontrol ediniz. Yine çözüm olmaz ise Windows 10 tekrar kurduğunuzda/sıfırladığınızda yine tekrar ederse bence ürün ile ilgili garanti belgesinde bulunan firma ile iletişime geçiniz. Bildiğim kadarıyla 2-3 tane yer var farklı o yüzden garanti belgesinden kontrol et ve özellikle anakart seri numarası falan isteyecekler kutusunda yazar falan dikkat ediniz.

Windows 10 güncelleme öncesi aldığım yedeği tekrar kurdum ve klavye başlangıçta açılıyor USB girişlere güç gelmekte ancak tekrar güncelleme yaptım yine aynı şey oldu klavyeye yine güç gelmiyor ve biosa giremiyorum en azından sorunun donanımsal olmadığını anlamış olduk. Mouse aynı şekilde USB girişe bağlı bilgisayar kapalıyken bile çalışıyor sorunum sanırım klavye sürücüsüyle alakalı bir de bu konuda uğraşmayı düşünüyorum.
Gigabyte anakartın kendi yazılımı olan fastboot programını kurdum ve bu şekilde BIOS'u başlattım böyle olunca klavye otomatik olarak açıldı ve biosa rahatlıkla girebildim sorunum çözüldü.
BIOS güncellendikten sonra normalde çoğu BIOS kendisini varsayılan ayarlara geri döndürür. BIOS ayarlarına başka usb port/klavye ile gelmeyi deneyiniz. Ardından USB ayarlarını bulup kontrol ediniz. Yine çözüm olmaz ise Windows 10 tekrar kurduğunuzda/sıfırladığınızda yine tekrar ederse bence ürün ile ilgili garanti belgesinde bulunan firma ile iletişime geçiniz. Bildiğim kadarıyla 2-3 tane yer var farklı o yüzden garanti belgesinden kontrol et ve özellikle anakart seri numarası falan isteyecekler kutusunda yazar falan dikkat ediniz.

BIOS güncellendikten sonra normalde çoğu BIOS kendisini varsayılan ayarlara geri döndürür. BIOS ayarlarına başka USB port/klavye ile gelmeyi deneyiniz. Ardından USB ayarlarını bulup kontrol ediniz. Yine çözüm olmaz ise Windows 10 tekrar kurduğunuzda/sıfırladığınızda yine tekrar ederse bence ürün ile ilgili garanti belgesinde bulunan firma ile iletişime geçiniz. Bildiğim kadarıyla 2-3 tane yer var farklı o yüzden garanti belgesinden kontrol et ve özellikle anakart seri numarası falan isteyecekler kutusunda yazar falan dikkat ediniz.

Windows 10 güncelleme öncesi aldığım yedeği tekrar kurdum ve klavye başlangıçta açılıyor USB girişlere güç gelmekte ancak tekrar güncelleme yaptım yine aynı şey oldu klavyeye yine güç gelmiyor ve biosa giremiyorum en azından sorunun donanımsal olmadığını anlamış olduk. Mouse aynı şekilde USB girişe bağlı bilgisayar kapalıyken bile çalışıyor sorunum sanırım klavye sürücüsüyle alakalı bir de bu konuda uğraşmayı düşünüyorum.
Gigabyte anakartın kendi yazılımı olan fastboot programını kurdum ve bu şekilde BIOS'u başlattım böyle olunca klavye otomatik olarak açıldı ve biosa rahatlıkla girebildim sorunum çözüldü.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı