Gigabyte B450M H kasa fan ayarı yapılmıyor

Ekran kartınıza manuel fan ayarı yapmayı deneyin önce. MSI Afterburner ile yapabilirsiniz. Mesela benim şöyle bir ayarım var:

Ekran Görüntüsü (3).png

Ekran kartımın fanı %100'de dönerse sıkıntı olmaz mı hocam? RDR2'de 77 derecedeyken %78 dönüyordu fanlarım.

Ses çok çıkıyorsa bu değerleri biraz daha sağa çekebilirsiniz. Bu ayarları kullandığım ekran kartına göre ayarladığım için aynısını sizin kullanmanızı söylemiyorum tabi. Örnek olsun diye attım.

Ses çok çıkıyorsa bu değerleri biraz daha sağa çekebilirsiniz. Bu ayarları kullandığım ekran kartına göre ayarladığım için aynısını sizin kullanmanızı söylemiyorum tabii. Örnek olsun diye attım.

Fanların bozulmasından korkuyorum sesle sıkıntım yok :D. Fanlar yüksek devirde ne kadar dayanabilir diye endişem var sadece. Bir de bozulursa fanlar tamiri nasıl yapılır nerede yapılır kaça yapılır bilmiyorum.

Fanların bozulmasından korkuyorum sesle sıkıntım yok :D. Fanlar yüksek devirde ne kadar dayanabilir diye endişem var sadece. Bir de bozulursa fanlar tamiri nasıl yapılır nerede yapılır kaça yapılır bilmiyorum.

Ben bu zamana kadar kullandığım fanların bozulduğunu görmedim. Kullandığım ekran kartı 6 senelik, halen çalışıyor fanları bir sıkıntısı yok.

Bu arada kasanızın yandaki camını çıkarınca oyunda sıcaklık düşüyor mu? Bunu da deneyebilirsiniz. Ben bazen öndeki paneli çıkarıyorum fanlar daha iyi hava alabilsin diye. Siz öndekini çıkaramıyorsunuz galiba, içinde fan var sanırsam.

Ben bu zamana kadar kullandığım fanların bozulduğunu görmedim. Kullandığım ekran kartı 6 senelik, halen çalışıyor fanları bir sıkıntısı yok.

Bu arada kasanızın yandaki camını çıkarınca oyunda sıcaklık düşüyor mu? Bunu da deneyebilirsiniz. Ben bazen öndeki paneli çıkarıyorum fanlar daha iyi hava alabilsin diye. Siz öndekini çıkaramıyorsunuz galiba, içinde fan var sanırsam.

Aynen ön panelin içinde fan var. Yan tarafı çıkarttığımda 6 derece falan düşüş oluyor ekran kartımda :D.

Geri
Yukarı