Gigabyte B450M için BIOS F50 sürümü sorunlu mu?

m1cos

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Ogrenci
BIOS sürümümü yaklaşık 5-6 ay önce güncelledim. PC'yi aldığımdan beri hiç güncellememiştim. F2 sürümünden F50'ye çıkardım (F2 ile F50 arasındaki sürümleri yükleyerek). Fakat bu sürümden pek memnun değilim. Bazı arkadaşlar F50 sürümünden hiç memnun değilmiş aynı benim gibi. Ben de hiç memnun değilim. XMP açınca mavi ekran yiyorum. RAM MHz manuel olarak arttırmak istesem de voltaj değerleri ile mantıklı şekilde oynayamıyorum; bilgisayar kendi kendini yeniden başlattığı oluyor, garip biraz. İllaki ki bir sorun çıkıyor. Sizce F42F'e dönen arkadaşlar olmuş, F50'den sizce dönmeli miyim ben de? Bilgisayar ile çoğu sorunlarım F50'ye güncelledikten sonra başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'unuz güncel değil. En son sürüm F50 değil. F51e sürümüne güncellemelisiniz.

BIOS'unuz güncel değil. En son sürüm F50 değil. F51e sürümüne güncellemelisiniz.
GIGABYTE B450M Gaming hocam anakartım. Attığınız linkteki değil. Gaming ibaresini belirtmemişim kusura bakmayın.

GIGABYTE B450M Gaming hocam anakartım. Attığınız linkteki değil. Gaming ibaresini belirtmemişim kusura bakmayın.
XMP açınca mavi ekran yemeniz garipmiş. Bence F42f sürümünü deneyin. Zaten zor bir şey değil BIOS downgrade etmek. Upgrade etmek ile aynı. Yalnız F42f sürümünden F40 sürümüne dönmek isteyenler de olmuş. Aynı sorunlarla karşılaşıyorsunuz F40 sürümünü de deneyin. Hala aynı sorunlar devam ediyorsa BIOS'la alakalı değildir.

@VGAMonitorluAdam Hocam sizin bir konunuza rastladım bunun gibi. F42F sürümüne tekrardan döndünüz mü? Memnun musunuz şu an F42F sürümünden? Ben de çünkü memnun değilim F50'den.
Şu an F51e sürümündeyim. Öncesinde F41-F42 sürümlerine dönerek tekrar denedim, ama o ilk zaman ki stabiliteyi yakalayamadım maalesef. Mecburen bu şekilde kullanıyorum artık. F51e sürümünü bir deneyin, F50'ye ve F42'ye göre bence daha iyi. Ben B450M S2H kullanıyorum, konu içeriğine bakınca fark ettim farklı olduğunu. Eski sürüme dönerek kendiniz de gözlemlemelisiniz.

Son düzenleme:
Şu an F51e sürümündeyim. Öncesinde F41-F42 sürümlerine dönerek tekrar denedim, ama o ilk zaman ki stabiliteyi yakalayamadım maalesef. Mecburen bu şekilde kullanıyorum artık.
Anladım hocam, benim anakartta F50 sürümü sorunlu diyor çoğu kişi. Muhtemelen geçicem F42F'e. Çünkü XMP açtığımda mavi ekran yiyorum. Manuel olarak da arttıramıyorum. Önceden böyle bir şey yoktu önceki sürümlerde. Bu arada önceki sürüme geçmek için direk upgrade ettiğim gibi F42F sürümünü indirip aynı bölümden yapıyorum dimi?

Anladım hocam, benim anakartta F50 sürümü sorunlu diyor çoğu kişi. Muhtemelen geçicem F42F'e. Çünkü XMP açtığımda mavi ekran yiyorum. Manuel olarak da arttıramıyorum. Önceden böyle bir şey yoktu önceki sürümlerde. Bu arada önceki sürüme geçmek için direk upgrade ettiğim gibi F42F sürümünü indirip aynı bölümden yapıyorum dimi?
Evet değişen bir şey yok, aynı şekilde yapıyorsunuz. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı