Gigabyte B450M-S2H anakart Ryzen 5 3600 için yeterli mi?

@kronik1907 ahkam kesmek mi? Yazabileceğim en ahkam kesmeyecek şekilde yazdım, ama bu önemli değil. Dalgacı bir tavırla bir eleştiri yapılmış gibi de karşılamadım, burada benim dilimden bir sıkıntı yok yani.

B450M S2H'ı sıfır fiyatına satabileceği kesin mi? En ucuz B450M S2H'ın 629 TL olması onu aynı paraya satıp 350 TL koyarak B550 anakart alabileceği anlamına gelmiyor. Ki alsa bile alacağı anakart A320'lerden hallice olarak donanım olarak, anakart denilen şey sadece yonga setinden ibaret değil.

O attığım linkteki en F/P anakart en ucuzlar arasından B550M DS3H, 1200 TL. B450M S2H'ı şu anda sıfır fiyatını göz önüne alırsak 500 TL'den yukarı satabilir mi şüpheli, 700 TL en az ekstra masraf yapıyor. Bütçesi olmayan biri için fazla para, bütçesi varsa zaten B550 anakart öneririm. Bu konuda bir sıkıntı yok.

350 TL nerede 700 TL nerede, hadi B550M-HDV'den ele alalım 500-600 TL olsun. Yine arada bir fark var.

B550M-HDV alsa, en giriş seviye B550 anakartlardan birini almış olacak, sadece 4 pini olan A320'lerden farksız bir anakart neredeyse ve HDV serisinin çoğu anakartı orta seviye bir işlemci ile bile tam yükte throttle yapabiliyor. Sırf PCI-e 4.0 var diye bunu almak ne kadar mantıklı? B450M S2H ile idare edip sonradan B550'ye geçmek mi yoksa daha mantıklı? Ben zaten sürekli olarak S2H'ta kalsın demiyorum, şu an için yeterli ama illa da şu an değiştirmek isterse bütçesini vermeli.

Şu forumda ve başka forumlarda çok kişiye anakart önerdim, kime ne önereceğimi biliyorum. B450M S2H ilk etapta 6500 XT'ye de 3600'e de yeterli, ama bütçe oluşunca anakartı sonradan değiştirmek de performans için iyi bir tercihtir. Bütçe varsa hazırda şimdi de değiştirilebilir, bu konu bu kadar.

Son düzenleme:
Amacınız gündelik kullanım ve oyun mu?
Çoklu çekirdek gerektiren uygulamalar ile işiniz var mı?
Edit render filan yapacak mısınız?

Amacım gündelik kullanım ve oyun, render yapmayacağım.

@BurakEnes YT Bütçenizi söyleyin, eğer yeterli ise 6500 XT için bir anakart önerebilirim. Eğer yoksa B450M S2H ile idare edin, bütçe oluşunca konu açarsınız o zaman öneririz.

@BurakEnes YT bütçenizi söyleyin, eğer yeterli ise 6500 XT için bir anakart önerebilirim. Eğer yoksa B450M S2H ile idare edin, bütçe oluşunca konu açarsınız o zaman öneririz.

Bütçem zaten işlemci ile ekran kartı için hazır ama anakart için 800 ile 1200 arasında.

Bütçem zaten işlemci ile ekran kartı için hazır ama anakart için 800 ile 1200 arasında.

Hah, 1200 gördüm iyi oldu.

Az çıkabilirseniz de bu olur:

@kronik1907 ahkam kesmek mi? Yazabileceğim en ahkam kesmeyecek şekilde yazdım, ama bu önemli değil. Dalgacı bir tavırla bir eleştiri yapılmış gibi de karşılamadım, burada benim dilimden bir sıkıntı yok yani.

B450M S2H'ı sıfır fiyatına satabileceği kesin mi? En ucuz B450M S2H'ın 629 TL olması onu aynı paraya satıp 350 TL koyarak B550 anakart alabileceği anlamına gelmiyor. Ki alsa bile alacağı anakart A320'lerden hallice olarak donanım olarak, anakart denilen şey sadece yonga setinden ibaret değil.

O attığım linkteki en F/P anakart en ucuzlar arasından B550M DS3h, 1200 TL. B450M S2H'ı şu anda sıfır fiyatını göz önüne alırsak 500 TL'den yukarı satabilir mi şüpheli, 700 TL masraf yapıyor. Bütçesi olmayan biri için fazla para, bütçesi varsa zaten B550 anakart öneririm. Bu konuda bir sıkıntı yok.

350 TL nerede 700 TL nerede, hadi B550M-HDV'den ele alalım 500-600 TL olsun. Yine arada bir fark var.

B550M-HDV alsa, en giriş seviye B550 anakartlardan birini almış olacak, sadece 4 pini olan A320'lerden farksız bir anakart neredeyse ve HDV serisinin çoğu anakartı orta seviye bir işlemci ile bile tam yükte throttle yapabiliyor. Sırf PCI-e 4.0 var diye bunu almak ne kadar mantıklı? B450M S2H ile idare edip sonradan B550'ye geçmek mi yoksa daha mantıklı? Ben zaten sürekli olarak S2H'ta kalsın demiyorum, şu an için yeterli ama illa da şu an değiştirmek isterse bütçesini vermeli.

Şu forumda ve başka forumlarda çok kişiye anakart önerdim, kime ne önereceğimi biliyorum. B450M S2H ilk etapta 6500 XT'ye de 3600'e de yeterli, ama bütçe oluşunca anakartı sonradan değiştirmek de performans için iyi bir tercihtir. Bütçe varsa hazırda şimdi de değiştirilebilir, bu konu bu kadar.

Canım kardeşim güzel kardeşim.
Bu adam anakartı yeni alacak ya hani.
B450M-S2H anakart alacağım demiş.
Kaç para bunun fiyatı 629 TL

Bunu almaktansa extra 350 TL daha bütçe ayırıp B550 alacak olay bu
Sen satsa kaça satacak mevzularına filan niye girdin şimdi.

Sıfır alınacak bir mal var.
Ya 629 TL'ye B450M-S2H alacak.
İleride bunu 400'e filan satacak 550-600 TL para verip sıfır B550 alacak.
Bu sürecte ekran akrtını düşük performansta kullanacak.
Ya şimdiden 350 TL daha para koyacak B450'nin üstüne.
B550 alacak
Ve daha hala bütçe olunca yükseltir diyorsunuz.
Ben de diyorum ki.
Adam başka bir şey tavsiye eder misiniz demiş
Bunu diyen biri belki 2K'lık bir anakart alacak bütçeye sahip değildir
2K tutarında bir anakart önerimize sıcak bakmayabilir ama
Başka önerisi olan var mı diyen biri için.
350-400 TL daha eklenerek alınabilecek bir anakarta da hayır demez

Şu an mantıksız yorumlar yapıyorsunuz.
Benim limitim Max bu bundan bir kuruş daha fazla masraf yapamam
Bu fiyattan daha uyguna daha iyi öneriniz var mı dese amenna

Siz bir tekrar baştan sona okuyon derim görüşme geçmişini.
Amacım gündelik kullanım ve oyun, render yapmayacağım.

12100F + LGA 1700 anakart iklisii fiyat performans anlamında gayet başarılı.
Bunları da tercih edebilirsin.

Canım kardeşim güzel kardeşim.
Bu adam anakartı yeni alacak ya hani.
B450M-S2H anakart alacağım demiş.
Kaç para bunun fiyatı 629 TL

Ha ben çoktan elinde var sandım, orası benim hatam. Elinde var diye yorum yapmıştım zaten. Edit: alacağım demiş, aldım olarak okumuşum.

Yine de şöyle bir şey var, B450M S2H'ın aynı fiyatlardaki B550 anakartlardan tek eksisi PCI-e 4.0 olmaması. Artısı daha fazla var, örneğin VRM beslemesi çok daha iyi o segment anakartlardan ki bu önemli bir kriter.

Geri
Yukarı