GİGABYTE B450M S2H anakarta overclock nasıl yapılır?

Ben bu işlemler yaptım ama 2133 MHz den daha büyük hız alamıyorum 3200 MHz RAM lerim var ama 2133 de kullanıyorum 3200 e çekince ekran gelmiyor bios pili çıkarmak zorunda kalıyorum sebebi nedir
B450 gaming x anakart kullanıyorum ryzen 5 3500x işlemcim var g skil jigsaw 3200 MHz RAM var ama öç yaptığım zaman ekranıma görüntü gelmiyor bana yardımcı olabilecek varmı bi kilidi falan mı var bios sürümüm f50

Xmp açıyor musun yoksa sadece ram frekansına 3200 yazıp mı bırakıyorsun? Xmp'yi profile 1'e alman gerek. Yanlız ram frekansını değiştirirsen olmaz.

Xmp açıyor musun yoksa sadece ram frekansına 3200 yazıp mı bırakıyorsun? Xmp'yi profile 1'e alman gerek. Yanlız ram frekansını değiştirirsen olmaz.
Xmp açıyorum olmuyor sonra xmp kapalıyken MHz değerini ve voltajı 1.35 e çekiyorum gene aynı şekilde ekran gelmiyoR resetliyorum
Xmp açıyorum olmuyor sonra xmp kapalıyken MHz değerini ve voltajı 1.35 e çekiyorum gene aynı şekilde ekran gelmiyoR resetliyorum
Xmp profil 1 e alıp voltaj değerlerini de değiştirmem gerekiyormu xmp otomatik yapmıyormu o işlemi
Baktım anakart benim RAM lerimi destekliyor

Xmp profil 1 e alıp voltaj değerlerini de değiştirmem gerekiyormu xmp otomatik yapmıyormu o işlemi
Baktım anakart benim RAM lerimi destekliyor
Bilmiyorum bunu. Belki ramlerde bir şey vardır. Ramin xmp ile belirttiği frekansı desteklemesi lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bios sıfırlayıp bu videoda ne gösterdiyse harfi harfine yaptım gene ekranım açılmadı delirmek üzereyim
Bilmiyorum bunu. Belki ramlerde bir şey vardır. Ramin xmp ile belirttiği frekansı desteklemesi lazım.
Ram lerim anakartın destek sayfasında var g skil ripjaws 8x2 3200 MHz anlam veremedim kutusundan yeni çıkardım Sıfır ramler

Bios sıfırlayıp bu videoda ne gösterdiyse harfi harfine yaptım gene ekranım açılmadı delirmek üzereyim

Ram lerim anakartın destek sayfasında var g skil ripjaws 8x2 3200 MHz anlam veremedim kutusundan yeni çıkardım Sıfır ramler
Biosu sıfırlayın, ayarı nasıl yaptığınızı videoya çekin ve yutuba yükleyip linki verin yanlış bir şey yapıyorsanız görelim. O videodakilerin aynısını yapman işe yaramaz.

İşlemciden bahsediyorsun herhalde.
Eki Görüntüle 479282
1) Bilgisayarın açma tuşuna basıyoruz.

Eki Görüntüle 479283
2) Açılırken Del tuşuna basıyoruz.

Eki Görüntüle 479284
3)

Eki Görüntüle 479285
4)

Eki Görüntüle 479286
5) Burada frekansa MHz, voltaja milivolt MV cinsinden istediğimiz değeri yazıyoruz.

Eki Görüntüle 479287
6)

Eki Görüntüle 479288
7) Yes'e gelip enter basıyoruz.

Mesajınızı eskiden yazmışsınız BIOS sürümünüz nedir acaba son sürümdede öyle bir seçenek mevcut mu ben gördüğümü hatırlamıyorumda?

Geri
Yukarı