Gigabyte B450M S2H anakartta kaç fan girişi var?

Brksrts2

Hectopat
İyi forumlar arkadaşlar. Anakartım aşağıdaki anakarttır:

Kasamda 1 arkada 2 önde olmak üzere toplam 3 adet 3 pinli fan var. Bu fanlar için anakartım yeterli mi yoksa fan çoklayıcı mı almam gerekiyor? (Fanlarımın sağlığı için direkt olarak Molex'e bağlamak istemiyorum.)

Arkadaşlar kafama bir şey takıldı. Kasadaki fanlar 3 pinli olduğu için sanırım PWM değil. 4 pinli CPU fanımı bu çoklayıcıya takarsam kasamın fanları PWM olacak mıdır? Diğer türlü bu kabloyu almanın mantığı olmuyor çünkü direkt Molex'e bağlamakla aynı şey.

Hocam, CPU fan soketine yalnızca kendi fanını takın. Bu kabloyu diğer fanlar için kullanın.

Arkadaşlar kafama bir şey takıldı. Kasadaki fanlar 3 pinli olduğu için sanırım PWM değil. 4 pinli CPU fanımı bu çoklayıcıya takarsam kasamın fanları PWM olacak mıdır? Diğer türlü bu kabloyu almanın mantığı olmuyor çünkü direkt Molex'e bağlamakla aynı şey.
@Yener K. 'un attığı kabloda molex'in yanında bir de 4pin bağlantı var. Onu anakarta bağlarsan sanırım kontrol edebiliyorsun. Üründe zaten PWM ibaresi var.

Bir de tavsiyem fleksi kablo olanlardan al. Çünkü diğer soket gibi olanları alırsan kabloları dolaştırırken çok zorlanıyorsun ve bazıları yetişmiyor. Ama bu uzatma görevi görüp elini daha da rahatlatıyor. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı