Gigabyte B450M S2H anakartta RAM frekansı yükseltilemiyor

x3pos

Hectopat

Gigabyte B450M S2H 3200MHz(OC)​

G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit​

Parçalarım var fakat bu anakartta RAM 2400 MHz olarak seçili ama 3200'e yükseltemiyorum. Hazır olarak 3 adet XMP profili mevcut 3 profili de denedim ama mavi ekran hatası veriyor.

Bu anakartı kullanan varsa BIOS ayarlarında nasıl frekansı yükseltebilirim? Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Parçalarım var fakat bu anakartta RAM 2400 MHz olarak seçili ama 3200'e yükseltemiyorum. Hazır olarak 3 adet XMP profili mevcut 3 profili de denedim ama mavi ekran hatası veriyor.

Bu anakartı kullanan varsa BIOS ayarlarında nasıl frekansı yükseltebilirim? Yardım edebilir misiniz?

BIOS güncelleyin. Bende aynı anakartı kullanıyorum hiçbir şey yapmadan XMP açarak kullanabiliyorum.

Bu konu yardımcı olabilir;

Düzgün yaptığınıza emin misiniz? AIDA64 veya onun gibi bir programdan BIOS sürümünüzü paylaşabilir misiniz?
1 hafta önce 3200 olarak ayarladım. bugün windows mavi ekranla başladı ama yinede 3200 olarak kaldı. neyi yanlış yapıyorum anlamadım. memory management hatası var.
minidump dosyalarını gönderiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı