Çözüldü Ryzen 4300G için B450M S2H BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

muhammedali0961

Centipat
Daha fazla  
AMD Ryzen 4300G işlemcim var APU sistemi topladım ama galiba işlemci anakarta uyumlu gelmiyormuş. BIOS'u güncellemem geriyormuş bir bilgisi olan yardım olursa sevirim. Kasamın fanı işlemcimin fanı dönüyor ama ekran ve klavyeme güç gelmiyor.

Çözüm
AMD Ryzen 4300G işlemcim var APU sistemi topladım ama galiba işlemci anakarta uyumlu gelmiyormuş. BIOS'u güncellemem geriyormuş bir bilgisi olan yardım olursa sevirim. Kasamın fanı işlemcimin fanı dönüyor ama ekran ve klavyeme güç gelmiyor.

Hocam BIOS Update gerekiyor. Ben de aynı işlemciden aldım aynı anakartı alacağım ama satın alırken güncel BIOS ile gelmesini isteyeceğim.
Siz bildiğim kadarıyla teknik servise göndermeniz gerekiyor veya 3.nesil veya altı bir işlemci takıp BIOS Update gerekli.

Hocam BIOS Update gerekiyor. Ben de aynı işlemciden aldım aynı anakartı alacağım ama satın alırken güncel BIOS ile gelmesini isteyeceğim.
Siz bildiğim kadarıyla teknik servise göndermeniz gerekiyor veya 3.nesil veya altı bir işlemci takıp BIOS Update gerekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başka bir kasam daha var benim de oda aynı anakart onda takılı işlemcim AMD Ryzen 2600X buna uyar mı taksam? Diyelim oldu 4300G işlemciyi kabul etmesi için BIOS'u neye yükseltmem gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öbür kasamda ekran kartı var onu kullanırım bir şey daha soracağım işlemcimi söktüğüm zaman termal macun sıkmam gerekiyorya sıkmasam güncelliyene kadar sıkıntı olur mu acaba?

Sıkmanız gerekiyor. Büyük ihtimalle kapanır sürmezseniz.

Geri
Yukarı