Gigabyte B450M S2H BIOS güncellemesi sonrası ekran gelmiyor

Eko1910

Hectopat
Selam arkadaşlar. Gigabyte B450M S2H anakartımın BIOS sürümü F41'di. İnternet sitesine girdiğimde benden önce F32'yi, sonra diğer sürümlerini yüklememi istiyordu. F32'yi sorunsuz şekilde yükledim, %100 oldu, 5 saniye sonra reset attı. Kasa çalışıyor, ekrana görüntü gelmiyor. Klavye ve mouseun ışıkları yanmıyor. Kasanın öndeki güç tuşu çalışmamaya başladı, ona basılı tutup da PC'yi kapatamıyorum artık. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine aynı sorun yine aynı terhane. Yahu az sürüm notlarını okusan orda ne yapman gerektiğini açıklıyor zaten. Sürüm numaran F32'den düşük ise yapacaksın o adımları. F41 de öyle bir şey yazıyor muydu? Bir kişi daha bu hataya düştü, gitti 3.nesilin destek gelmediği BIOS'u yüklemiş.

Yine aynı sorun yine aynı terhane. Yahu az sürüm notlarını okusan orda ne yapman gerektiğini açıklıyor zaten. Sürüm numaran F32'den düşük ise yapacaksın o adımları. F41 de öyle bir şey yazıyor muydu? Bir kişi daha bu hataya düştü, gitti 3.nesilin destek gelmediği BIOS'u yüklemiş.
Böyle yapan çok ders oldu bu bize
Anlatmanız gerekmez ama anlatsanız da sorun olmaz.
Garantiye yollamak bana zulüm geliyo. Yolluyacam yapıldı diyip geri yollayacaklar bi sıkıntı çıkacak kesin

Bilgisayarcilar yapamıyor mu bu işi adam garanti ile uğraşmasa, ya da Ryzen 1 inci nesil ıslemcisi olan arkadasin yok mu onunla AC bilgisayarı o zaman tekrar F41 F50 ne lazimsa yükle.
Geri dönüş yapinca BIOS'ta kitlenme gibi bir durum yoksa geri dönüş kapali değilse eğer sadece birinci nesil Ryzen lazim size nerede oturuyorsunuz belki bir forumdas vardir yakininizda.

Geri
Yukarı