Gigabyte B450M S2H BIOS güncellemesi sonrası görüntü gelmiyor

MuvahhidFurkan

Centipat
Bilgisayarı yeni topladım. Donanım parçaları: Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 3600.

BIOS güncellemesini Q-flash kullanarak yaptım. Güncellediğim sürüm Gigabyte'ın F32 sürümü. Sonra bilgisayar yeniden başladı ama görüntü gelmedi, yani güç var görüntü yok. BIOS sıfırlaması yaptım. ( Pili çıkararak ve CMOS clear ile sıfırlamaya çalıştım.) ancak yine de açılıyor ama görüntü gelmiyor. Donanım parçalarının hepsini çıkartıp tekrar taktım.

Forumlardaki tavsiyeleri okuyup hepsini uygulamaya çalıştım. Hala görüntü gelmiyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü alabilmen için anakartı F40 sürümüne güncellemen gerekiyor.
löşöşl.jpg

Görüntü alabilmen için anakartı F40 sürümüne güncellemen gerekiyor.
Eki Görüntüle 542426

En başında F32 sürümüne güncellememem mi gerekiyordu yani? Fakat sizin gönderdiğiniz görselde, işaretlediğiniz kısmın altında da F40 sürümünden önce F32 sürümü kurulmasını önermiyor mu?

Fakat şuanda görüntü de alamadığım için güncelleme yapamıyorum. Sürümü F40 yapmak istesem yapamayacağım.

Ryzen 2000 serisi bi işlemci mi bulmak gerekir görüntü almam için?

Son düzenleme:
Bakın burada diyor ki; "BIOS'u güncellemek için Q-Flash Utility kullanıyorsanız, BIOS'u F40'tan önce F32'ye güncellediğinizden emin olun". Yani F32'den sonra F40 sürümüne güncelleyin diyor.
hjghjghj.jpg

Ryzen 2000 serisi bi işlemci mi bulmak gerekir görüntü almam için?
Evet, BIOS'u güncellemek ve görüntü almak için Ryzen 1000 ve 2000 serisi bir işlemciye ihtiyacınız var.

Yine aynı vaka. Yahu zaten 3.nesil desteği olan sürümü neden düşürmeye kalkıyorsunuz? Yüklediğiniz sürümde 3.nesil desteği yok, geçmiş olsun. Servise gönderin güncelleyip göndersinler ya da bir yerden 1. 2.nesil işlemci bulun. Hep yanlış anlamalar da oluyor bu. Sizin anakart muhtemelen F40 veya daha üst sürüm ile geldi. Bu durumda direkt F50'ye güncelleyebilirdiniz. Bahsettiğiniz olay F32'den alt sürümler için geçerli.

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Biraz araştırdıktan anakartı aldığım yere göndermeye kadar verdim. Daha fazla problem yaşamadan en doğru seçenek göndermekti.

Bu da bana ders olmuş oldu. Bir daha BİOS güncellemeden önce, anakartın kendi sürümünü kontrol ederek güncellerim.

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Biraz araştırdıktan anakartı aldığım yere göndermeye kadar verdim. Daha fazla problem yaşamadan en doğru seçenek göndermekti.

Bu da bana ders olmuş oldu. Bir daha BIOS güncellemeden önce, anakartın kendi sürümünü kontrol ederek güncellerim.

Hocam sorun çözüldü mü?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı