Gigabyte B450M S2H BIOS guncelleme

Exfatality

Hectopat
Islemci Ryzen 5 3600 ve şimdi F50 sürümü kurulu, F51E çıkarmak istiyorum. Nasıl yapacağım konuyla ilgili bilgim neredeyse yok denecek kadar az. USB vs. olayları oluyormuş, galiba direkt guncellenmiyormus PC açıkken.

İndirdiğin güncelleme dosyasındaki sonu .F51E ile biten dosyayı flash belleğe atıyorsun. Bilgisayarı açarken anakart logosuna gelince END tuşuna art arda bas. Q-Flash sekmesi gelecek. Oradan Update BIOS. Sonrasında belleğe attığınız dosyayı seçip bekleyin.

Ek olarak F51e yerine F51 versiyonunu yükleyin bence.

İndirdiğin güncelleme dosyasındaki sonu. F51E ile biten dosyayı flash belleğe atıyorsun. Bilgisayarı açarken anakart logosuna gelince END tuşuna art arda bas. Q-Flash sekmesi gelecek. Oradan Update BIOS. Sonrasında belleğe attığınız dosyayı seçip bekleyin.

Ek olarak F51E yerine F51 versiyonunu yükleyin bence.

Hocam yeni konu açmamak için soruyorum. BIOS sürümüne nereden bakabilirim? Bir de güncelleme yapmadan kullansam sıkıntı olur mu? Benim de anakartım B450M S2H

Hocam yeni konu açmamak için soruyorum. BIOS sürümüne nereden bakabilirim? Bir de güncelleme yapmadan kullansam sıkıntı olur mu? Benim de anakartım B450M S2H.
BIOS'tan bakabilirsiniz, Windows'ta arama çubuğuna "dxdiag" yazarak bakabilirsiniz, Aida64 gibi çeşitli programlar ile bakabilirsiniz. Güncelleme yapmadan kullandığınız bir süre var zaten, sıkıntı yaşamadıysanız muhtemelen aynı şekilde devam edersiniz. Genel olarak güncelleme yapmakta fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı