Gigabyte B450M S2H sistem anakart logosunda kalıyor

XSamet06

Kilopat
Yer
Skellige
Bilgisayarı neredeyse her açışımda oluyor, düğmeden restart atınca düzeliyor. Çözümü falan var mıdır acaba?

Anakart: Gigabayte B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarınız, Windows sistem dosyalarınız veya bellekleriniz bozulmuş olabilir.
BIOS u sıfırlamakla başlayın. Bu sorununuzu çözmezse bilgisayarı güvenli mod ile başlatıp başlangıç onarmayı çalıştırın. Çift kanal bellek kullanıyorsanız bellekleri birbirleri ile yer değiştirip-tek tek deneyin.

USB girişlerinin hepsini çıkar öyle tekrar başlat sonra fişten çek ve takmadan çalıştır sorun bitti.
Kesin çözümmüş gibi de söylemeniz beni benden aldı açıkçası. USB alakasız mı hayır değil ama neden diye soracak olursan USB Bellek takılıysa bootable olarak görüyordur ve bu yüzden olur fakat her daim bilgisayarın üzerinde bir USB Bellek bırakacağını sanmam. Yani bu bence doğru çözüm yolu değil.

Kesin çözümmüş gibi de söylemeniz beni benden aldı açıkçası. USB alakasız mı hayır değil ama neden diye soracak olursan USB Bellek takılıysa bootable olarak görüyordur ve bu yüzden olur fakat her daim bilgisayarın üzerinde bir USB Bellek bırakacağını sanmam. Yani bu bence doğru çözüm yolu değil.
USB değil klavye mause gibi USB giriş olan yerler .

BIOS'u güncelledim bakalım belki düzelir.
Benim de anakartım aynı. Bios güncellemesi yapmak için iki güncellemeyi sırayla birbirinin üstüne kurmak gerekebiliyor. Ben sadece en son sürümü yüklediğim için bayağı bi sürünmüştüm. Eğer yakın zamanda BIOS'unu güncellediysen Gigabyte'ın internet sitesinden güncellemelerin yanındaki kırmızıyla yazılmış notları okuyabilirsin. Hangi güncellemeleri birlikte yüklemek gerekiyorsa yazar orada.

Geri
Yukarı