Gigabyte B450M S2H V2 egzoz fanı için slot bulamıyorum

Jakob

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,

Bugün elime sipariş ettiğim şu ürün ulaştı: TEKNOPANDA-KARAKIZ/GIGABYTE RTX 3060 Ti GAMING OC 8GB/Ryzen 5 3600/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA
Kasa: COOLER MASTER MasterBox MB511 ARGB Tempered Glass USB 3.2 Mid Tower Kasa | ITOPYA
İlk kez kurulum yapıyorum, her şeyi hallettim fakat egzoz fanı için slot bulamadım. Anakart üzerinde iki fan slotu var, biri CPU fanı diğeri ön kasa fanları. İnternetten baktığımda bir aparat ile PSU'ya bağlayabiliyormuşuz fakat sipariş ettiğim hazır sistem olduğu için elime ulaşanlarla her şeyin çalışır durumda olabileceğini düşünüyorum, atladığım bir yer mi var acaba?

Ön fanlarınızın sata ile veya molex ile güç alması için bir aparat çıkmadı mı? Bende B450M S2H kullanıyorum, sadece egzoz fanı sys fan girişine taktım. Ön fanları molex ile bağladım.

Bu anakart'ta bir adet SYS fan portu var. Çoklayıcı bir ürün alarak bu porttan daha fazla çıkış elde edebilirsiniz. Veyahut PSU'da yer alan molex bağlantısı üzerinden çalıştırabilirsiniz. Yine fan yapısına göre buraya da bir ekstra ürün almak gerekir. Bence HUB ya da çoklayıcı kablo alın.

Ön fanlarınızın sata ile veya molex ile güç alması için bir aparat çıkmadı mı? Bende B450M S2H kullanıyorum, sadece egzoz fanı sys fan girişine taktım. Ön fanları molex ile bağladım.
Cevaplarınız için teşekkürler, bu aparatın bir fotoğrafı varsa atabilir misiniz? Ben bulamadım ama bir daha kurcalarım parçaları.

Geri
Yukarı