Gigabyte B450M S2H V2 kasadaki fanlardan birisi çalışmıyor

tunahan biçer

Hectopat
Daha fazla  
Kasam Corsair Carbide Spec Delta. Kasanın önünde bulunan 3 fanın da RGB'si çalışıyor ama en alttaki fan, ışıkları yanmasına rağmen dönmüyor bu sorunu nasıl çözebilirim?
Bir de kasadaki fanların ışıklarını ve dönüş hızlarını ayarlamak kasanın içine bir kontrolcü konulmuş ama ben bu işlemleri kasayı açmadan yapmak istiyorum. Kasanın fan kontrolcüsünü anakartın neresine takmam lazım? (Anakart: Gigabyte B450M S2H v2)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasam Corsair Carbide Spec Delta. Kasanın önünde bulunan 3 fanın da RGB'si çalışıyor ama en alttaki fan, ışıkları yanmasına rağmen dönmüyor bu sorunu nasıl çözebilirim?
Bir de kasadaki fanların ışıklarını ve dönüş hızlarını ayarlamak kasanın içine bir kontrolcü konulmuş ama ben bu işlemleri kasayı açmadan yapmak istiyorum. Kasanın fan kontrolcüsünü anakartın neresine takmam lazım? (Anakart: Gigabyte B450M S2H v2)

Işığı yandığı halde fan çalışmıyorsa takılan bir şey olabilir. Onun haricinde motor yanmış olabilir.

Alttaki fana kablo sıkışmış olabilir. Kasayı açmadan yapmak pek mümkün değil gibi.

Fan kontrolcünün kablosunu şekildeki işaretlenen yere takacaksınız.

s1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı