Çözüldü Gigabyte B550 Pro AC CPU ışığı kırmızı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Bu anakarta sahibim ve CPU ışığı kırmızı yanıp sönüyor. Fanlar 1 saniye dönüyor sonra kapanıyor. Aynı bileşenleri başka kasada denedim hepsi sorunsuz çalışıyor. Elimdeki işlemciler Ryzen 1600 AF ve Ryzen 5600X. BIOS güncellemesi yapamadım. Anakartta flash BIOS özelliği var. Ancak ben bilgisayar açılmadığı için bunu yapamadım. Son olarak Amazon.De'den aldım anakartı. İade etsem 1280 TL iade ücreti çıkıyor. Anakartı 1600 TL'ye almıştım. İade etmem ne kadar doğru olur? Bir de bu anakarta Gigabyte Türkiye destek verir mi? Teşekkürler şimdiden.

Çözüm
Bu videodaki gibi yaptım ancak bendeki anakrtın BIOS ışığı yanmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonunda BIOS güncellemesi başladı. Umarım güncelleme bitince sorunsuz çalışır.
BIOS güncellemesini tamamladı ancak durum hala aynı. Acaba Power sv kombinasyonunu yanlış mı yaptım? Anakartın kitapçığına bakarak taktım.
Uzay montaj ile sistemi çalıştırdım. Bendeki Sharkoon T15 kasa vardı onunla çalıştıramadım. Ama uzay montaj da sorunsuz oldu.
Ücret karşılığı da verebilirler. Dediğiniz özellik varsa üzerinde işlemci olmadan uygun yere flash takarak ve butona basarak yapabilirsiniz.

Ücret karşılığı da verebilirler. Dediğiniz özellik varsa üzerinde işlemci olmadan uygun yere flash takarak ve butona basarak yapabilirsiniz.
Denemedim birazdan deneyip sonucu yazarım buraya.
Merhaba Bios güncelleyemiyorum. Bilgisayar açılmıyor. CPU ışığı kırmızı yanıp sönüyor sonra hemen kapanıyor.

Zaten bu tip işlemde görüntü gelmez. Üzerinde işlemci olmadan yapılır. Yaptıktan sonra denenebilir. İşlemci takmadan önce de BIOS resetleyip yapılabilir. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.
Yine olmazsa servisi halleder. En yeni sürümü atarlar.

Zaten bu tip işlemde görüntü gelmez. Üzerinde işlemci olmadan yapılır. Yaptıktan sonra denenebilir. İşlemci takmadan önce de BIOS resetleyip yapılabilir. Fişten çekin ve BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.
Yine olmazsa servisi halleder. En yeni sürümü atarlar.

Pili söktüm 10 dakika sonra deneyeceğim. CPU ışığı 1 saniyeliğine kırmızı yanıyor fanlar da aynı şekilde 1 saniye sonra kediliğinden kapanıyor. Bu sorun sadece BIOS'tan mı kaynaklı?

Hocam, şimdilik en büyük ihtimal bu gözüküyor.

Bu videodaki gibi yaptım ancak bendeki anakrtın BIOS ışığı yanmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonunda BIOS güncellemesi başladı. Umarım güncelleme bitince sorunsuz çalışır.
BIOS güncellemesini tamamladı ancak durum hala aynı. Acaba Power sv kombinasyonunu yanlış mı yaptım? Anakartın kitapçığına bakarak taktım.
Uzay montaj ile sistemi çalıştırdım. Bendeki Sharkoon T15 kasa vardı onunla çalıştıramadım. Ama uzay montaj da sorunsuz oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı