Gigabyte B550 PRO anakarta güç gidiyor fakat bilgisayar açılmıyor

Empty1

Kilopat
Merhabalar,
Yeni bilgisayar topladım özellikler şu şekilde;

Gigabyte B550 PRO, Ryzen 5600X, Corsair Pro 8x2 RAM.

Anakartın BIOS'unu flash ile güncellendim, kablo bağlantılarını yaptım. Güç tuşuna bastığımda bilgisayar açılmıyor ama Power kablosunu taktığımda RAM'lerin ışığı yanıyor. Ekran kartı ışığı yanıyor. Sorun nerede olabilir? 650 Watt Power var ayrıca. Fanlar çalışmıyor, işlemcide bir tepki yok.

BIOS'u güncellemek için sadece anakart takılı şekilde güç kablosunu taktığımda açık kaldığından bir parıltı gördüm. Power girişinde fakat BIOS'u güncellerken ışıklar yanıp söndü bir sorun oluşmadı.

Dosya Ekleri

• 2EDCB52A-DBEC-453D-A71C-0303EF48CA6D.jpeg
    2EDCB52A-DBEC-453D-A71C-0303EF48CA6D.jpeg
    189,9 KB · Görüntüleme: 83
Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo bağlantılarını doğru yaptığınızdan eminsiniz değil mi ? Bir de Monitör kablosunu ekran kartına taktığınızdan emin olun işlemciye değil ve sistem bu şekilde açık kalsın biraz yeni olduğu için sistem parçaları tanımaya çalışıyor olabilir.

Merhabalar,

Anakartın BIOS'unu flash ile güncellendim, kablo bağlantılarını yaptım. Güç tuşuna bastığımda bilgisayar açılmıyor ama Power kablosunu taktığımda RAM'lerin ışığı yanıyor. Ekran kartı ışığı yanıyor. Sorun nerede olabilir? 650 Watt Power var ayrıca. Fanlar çalışmıyor, işlemcide bir tepki yok.

BIOS'u güncellemek için sadece anakart takılı şekilde güç kablosunu taktığımda açık kaldığından bir parıltı gördüm. Power girişinde fakat BIOS'u güncellerken ışıklar yanıp söndü bir sorun oluşmadı.
Mümkünse video atar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Hocam RAM'ler uyumsuz olabilir o zaman açmaz ekran kartındadanda en son işlemci ye bak
Not: İşlemcinin elektrik kablosu baglı olmayabilir.

Akşam uğraştım bayağı termal macunu bile silip yenileniledim sonuç olarak anakartın yanında verdikleri G connectorda Power dişinin oturmadığını gördüm. Slota oturttum ve çalıştı. Çözüldü teşekkürler herkese.

Yeni konular

Geri
Yukarı