Gigabyte B550M Aourus Elite anakart nasıldır?

Bütçe
2000

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
İşlemci
AMD Ryzen 3 3100
Merhaba, başlıktaki anakartı ucuza yakaladığımı düşünüyorum. Amazon.com.tr'deki Amazon Germany satıcısından anakartı 1900 küsüre aldım her şey dahil olarak. Sizce iyi yapmış mıyım ve sistemime uyumlu olur mu? Bu fiyatın üstüne daha fazla çıkamam, bu fiyata daha iyisi varsa da önerinizi bekliyorum.

Ekran kartım: RX 6600.
İşlemcim: Ryzen 3 3100.

@kino @BerkayZ87 @Sir Benjamin @messinicocugu

İşlemci yükseltmesi yapacaksan uzun vadede faydası olur B550'nin ayrıca PCI-e 4.0 sayesinde RX 6600 ile B450'den daha iyi performans alabileceksin.

Screenshot_2022-08-09-13-16-33-889_com.android.chrome.jpg

500 TL ucuza almışsın gayet iyi bence.

Pek iyi bir anakart olduğunu söyleyemem. Piyasada B550M Pro-VDH gibi bir seçenek var. 2000 TL altına gayet rahat bulunabiliyor.
Hocam açıkçası özellikleri aynı gibi, sebebini de açıklarsanız çok iyi olur. İptal mi edeyim ki aklım karıştı?

Amazon ile de görüştüğümde 15 gün koşulsuz şartsız iade hakkımın olduğunu söylediler Amazon Germany ürünü olduğu için.

Hocam açıkçası özellikleri aynı gibi, sebebini de açıklarsanız çok iyi olur. İptal mi edeyim ki aklım karıştı?
Ben genel olarak Hardware Unboxed'ın incelemelerini dikkate alıyorum. Gigabyte'in B550 giriş seviyesi anakartlarında çok özenli davranmadığı aşikar.

Ben genel olarak Hardware Unboxed'ın incelemelerini dikkate alıyorum. Gigabyte'in B550 giriş seviyesi anakartlarında çok özenli davranmadığı aşikar.

Üst düzey zannedip direkt yapıştırmıştım, iptal etsem taksitli taksitli yatacak para. Çok sıkıntıdayım şu an. :(

Kullanılır. Karaları bağlayacak bir şey yok. Sizi yine üzmez. Ama üst seviye bir anakart değil. Fiyatıysa "meh" diyebilirim.
Yani hocam açıkçası kronik bir sorunu vs. olmasın benim için yeterli, B450M S2H'tan geçeceğim zaten.

Geri
Yukarı