Gigabyte B560M DS3 ile Corsair Vengeance LPX siyah 3200MHz CL16 DDR4 RAM uyumlu mu?

fratsburg

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.

Kasamda Gigabyte B560M DS3H modeli bir anakart ve bunun üzerinde 2x8 Corsair Vengeance LPX siyah 3200MHz CL16 DDR4 RAM bulunuyor. Bunun yanına bu linkteki RAM'leri eklemek istiyorum. Bu sitedeki linke baktığımda anakart ve RAM birbirlerine uyumlu gözüküyorlar eğer yanlış anlamadıysam, ancak merak ettiğim bu iki farklı marka ve modeldeki RAM birbirleriyle çalışır mı herhangi bir sorun yaşar mıyım? 2x8 2x16 olarak toplamda 48 GB olsun istiyorum ve bunları Dual channela uygun olacak şekilde takacağım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. 2x16 2x8 kullanmam nasıl bir dezavantaj yaratabilir? En azından ilk aşamada bu şekilde kullandıktan sonra 2x8leri kenara alıp onları da 2x16 olarak güncellemek istiyorum aslında ama şimdiden boşa çıkmalarını da istemiyorum.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. 2x16 2x8 kullanmam nasıl bir dezavantaj yaratabilir? En azından ilk aşamada bu şekilde kullandıktan sonra 2x8leri kenara alıp onları da 2x16 olarak güncellemek istiyorum aslında ama şimdiden boşa çıkmalarını da istemiyorum.
Uyum sorunu olabilir, olursa 8 GB olanları çıkartıp kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı