Gigabyte b75m d3h/i3 3220 OS X Kurulumu

Lazz061

Hectopat
Daha fazla  
Slm, şuanda benim kullandığım ekran kartı Asus GeForce Gt630 2GB sorunsuz çalışıyor.Eki Görüntüle 144782

Tekrar merhaba. Bende gt630 kartı aldım tavsiyeniz üzerine. Sormak istediğim, acaba kurulumda yardımcı olabilir misiniz? Montezuma üye arkadaşın el capitan imaj raw dosyasını indirdim onunla kurulum yapacağım.

Sistemim bu şekilde:

Gigabyte b75m d3h
i3 3220
4gb 1600mhz
Gt630 asus
120gb ssd

Yardımcı olmak isterim ama burdaki ustalar varken benim anlatımım size çare olmaz ben hep oku-uygula metodu ile yapıyorum o kadar karıştırıyorum ki bazen ben bile ne yaptığımı bilmiyorum. Ama işin mantığı şu Windows ortamına TransMac diye bir program var onu kuruyorsun. 16 GB USB belleği takıp önce formatlıyorsun sonrada indirdiğin imajı gösterip bir yükleme USB Flas belleğe sahip oluyorsun. Daha sonra BIOS ayarlarını yapman lazım Recep BALTAŞ bu konuda detaylı anlatım ve video yayınladı ordan bakabilirsin. BIOS ayarlarını yaptıktan sonra hazırladığın USB bellekten sistam yüklemeye başlayabilirsin. Zaten çok basit bir şekilde imajda ne varsa onu yüklüyorsun. Yükleme bittikten sonra ek programlarla Clover Bootloader, Config Düzenleme ve Kext yükleme programlarıyla ihtiyacın olan driverleri yüklüyorsun. Sabırlı ve inatçıysan yüklemeye başla ama değilsen bence hiç bulaşma..

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu ekran geliyor peşinden saniyelik bir siyah ekran sonrasında ise pc restart çekiyor kendine.
Konularda okuduğum bu cpus=1 nv_disable=1 vs denedim fakat yine açılmıyor. Sürekli bu resimdeki ekran (hata) geliyor ve peşinden bir restart, sürekli.

Ne yapabilirim anlamadım gitti. İnternetten benim anakartı kullanıp kuran arkadaşların konularına bakıyorum fakat orda da doğru düzgün bir kurulum aşaması veya hata düzeltme anlatımı yok.
Kurdum gitti diyor ama hangi adımları izlediğini yazmıyor.

Yardımcı olabilir misiniz?

Bunu da eklemek istiyorum ki şuan gt630 ekran kartı kullanmiyorum. Kart yarın geliyor galiba, şuan kargoda.
Yani şuan işlemcinin hd2500 grafik kartı aktif. @montezuma

Dosya Ekleri

• IMG_3475[1].PNG
    IMG_3475[1].PNG
    386,8 KB · Görüntüleme: 237
Son düzenleme:
Arkadaşlar kartım geldi. Fakat ondan önce zaten kurulumu bitirmiştim.
Suan pc açık kullanıyorum. İnject nvidia yaptım ekran kartı modelini tanıdı fakat cözünürlük ve ekran kartından full verim alamıyorum.

Asus gt630 2gb modeli için ne tavsiye edersiniz?

Ek olarak ramlerim biosda 1600mhz olarak ayarlı iken mac os x de baktğımda 1333mhz olarak gösteriyor. Neden? Çözümü var mi düzeltmenin?
@montezuma

İnject nvidia yaptım ekran kartı modelini tanıdı fakat cözünürlük ve ekran kartından full verim alamıyorum.
Bu mac hakkında Ekran kartı bilgisi olarak ne gösteriyor. Verim alamıyorum derken biraz daha ayrıntı vermelisin.
Ek olarak ramlerim biosda 1600mhz olarak ayarlı iken mac os x de baktğımda 1333mhz olarak gösteriyor. Neden? Çözümü var mi düzeltmenin?
Config.plist dosyanda Boot / XMP enabled yap. BIOS' a git ve XMP= Enabled olarak ayarla.

Bu mac hakkında Ekran kartı bilgisi olarak ne gösteriyor. Verim alamıyorum derken biraz daha ayrıntı vermelisin.

Config.plist dosyanda Boot / XMP enabled yap. BIOS' a git ve XMP= Enabled olarak ayarla.

Mac hakkında penceresinde aynen bu yazıyor "Asus GeForce GT 630 0 mb" yanı sıfır mb.

Verim olarakta çözünürlük ayarlayamıyorum, monitörü de tanımadı, pencereleri sağ sola cekerken kasılarak gidiyor. Yani windows tabiri ile ekran kartı sadece görüntu veriyor şuan, gerisi yok. Performans sıfır.

Grafik kartı performanslı çalışmıyor. Grafİkler Çok kötü

Yukarıda bahsettik; “nv_disable” komutu bütün NVIDIA sürücülerini iptal eder. Bu komutu sadece sistem hata verirse kullanıyoruz. Onun haricinde bu komutu kaldırın. Komutu kaldırdıktan sonra NVIDA Web sürücüsü aktif olacaktır. (nvda_drv=1 komutu ile. Yukarıda bahsetiik)
Sistem Profilinde Vram 0MB gözüküyor

Buna genel olarak Clover’da Inject/Nvidia/True komutu kullanılırsa sebep olur. Bu komutu “False” olarak ayarlarsınız sorun çözülecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı