Gigabyte G15KC laptopa soda döküldü

Quarisleva

Yoctopat
Daha fazla  
Laptopa sağ köşesine dikkatsizlikten dolayı maden suyu döküldü direk kapatıp ters çevirip peçeteyle kuruttum sonra saç kurutma makinesin biraz tuttuktan sonra yayılabileceği aklıma geldiğinden dolayı yapmayı bıraktım ve pirinçe gömdüm. Sizce bir sıkıntı olmuş mudur? Klavye sıvı geçirmez olabilir belki bilgisi olan var mı bir de İtopya'dan aldığımdan dolayı oraya götürmeyi düşünüyorum sizce mantıklı mı? (garantisi hala var)

Geçmiş olsun. G15 KC değil 15G KC sanırım model.
Klavye kesinlikle su geçirmez değil hatta havalandırma için gözenekli yapıda tasarlanmış.
Sizin yerinizde olsam cihazı söküp içerisini güzelce temizlerdim. Garantiye götürdüğünüz an garanti dışı kalır. Cihazı temizlemek için söktüğünüzde de soğutma bloğunu sökünce gene garanti dışı kalır.
Seçim sizin.

Bu konularda cok bir yeterliliğim olmadığından içini açtığımda klavye kısmına nasıl geliniceğini bilmiyorum sanırım yarın en azından garantiye götürüp düzgün bir şekilde haledilmesini sağlayacağım çünkü açarsam direk kendimde bozabilirim bir de gözenekli yapıda olduğunu nereden öğrendiniz yanlış biliyorsun demek için değil de kendimde bakmak istediğimden soruyorum cevap verdiniz için teşekkürler.

Bu konularda cok bir yeterliliğim olmadığından içini açtığımda klavye kısmına nasıl geliniceğini bilmiyorum sanırım yarın en azından garantiye götürüp düzgün bir şekilde haledilmesini sağlayacağım çünkü açarsam direk kendimde bozabilirim bir de gözenekli yapıda olduğunu nereden öğrendiniz yanlış biliyorsun demek için değil de kendimde bakmak istediğimden soruyorum cevap verdiniz için teşekkürler.
15G KC kullanıyorum. Fanı Fn+ESC ile tam hıza alıp cihazı masaya koyarsanız fanların tuş aralarından hava çektiğini elinizi sol tarafta "1,2,3" sağ tarafta "Numlock, / , * " kısımlarına koyarak anlayabilirsiniz.
Ayrıca arka kapağı söküp fanların arasından bakarsanız klavye tuşlarını ve yapılarını görebilirsiniz.
Şu haliyle karanlık bir ortamda klavye ışıklarını açıp cihazın arkasından baksanız fanların arasından klavye ışıklarını da görebilirsiniz.
Eğer söküp geri toplayamam diyorsanız tabii ki servise yaptırmakta fayda var.

Anladım yarın servise götürüp bir bakacağım inşallah bir sıkıntı cıkmaz. Yazdığın için teşekkürler.
Tekrar geçmiş olsun. Umarım sıkıntısız bir şekilde sorununuz çözülür.
Sonucu ve gelişmeleri bizlerle paylaşın lütfen. Bu forumda bu cihazları itopya.com üzerinden alan ve servis ilgi alakasını merak eden kişiler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı