Gigabyte G31M-ES2L BIOS Update Sonrası Çözünürlük Sorunu

ToKSiN

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar konu başlığından da anlaşılabileceği gibi bios güncelledim ve ekran çözünürlüğü düştü. Uzun uzadıya anlatmayayım pc ısınıyordu bios güncelle geçer dediler, geçmedi onu farklı bir yolla çözdüm ama ekran çözünürlüğü düştü. Format attım driverleri güncelledim sorun hala devam ediyor. Bios da restledim ama gene aynı sorun devam etmekte yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.. Sistem özellikleri :
  • Windows 7 Ultimate 32 bit
  • İşlemci : Intel Pentium Dual CPU 2.20 GHz , 2 çekirdek
  • Ram : 2 GB ddr2
  • Ekran kartı : ATI Radeon HD 3400
  • Ana kart : Gigabyte G31M-ES2L
  • Bios sürüm tarihi : F10/ 29.09.2009
  • SMBİOS sürümü : 2.4
Not: Catalyst den çözünürlüğü almayı denedim mavi ekran verdi.. :)

Arkadaşlar tavsiyelerinizi denedim çözünürlük sorunum hala aynı seyirde devam ediyor. Genede sağ olun başka çözüm yolu olan :D

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS resetledim. Fakat düzelmedi sorunum. :) Benim monitörüm 16:9 fakat Catalyst 16:10 olarak görüyor. Sorunuza gelince ekran da hafif bir kayma var yani küçük bir pencerede değil görüntü. Aşırı bir sorun yok gibi ama rahatsız ediyor. Birde bilgisayar açılırken " Windows Başlatılıyor " yazısı geldiğinde monitörün sağ tarafında bir çizgi oluşuyor. Bilgisayar ilk geldiği hali ile duruyor hala monitör veya grafik işlemci de bir değişiklik yapılmadı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı