Gigabyte G31M-ES2L sistem ısınıp kapanıyor

Zargles

Decapat
Daha fazla  
Birden oldu bilgisayara Kaspersky Antivirüs Programı denemek için indirdim. Kurdum bilgisayarı tararken senin neyine Antivirüs dedim ve iptal edip sildim. Bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi başlattım ve bilgisayar kendiliğinden kapanmaya başladı. Isınıyor herhalde dedim ve sıcaklık değerlerine bakmak için HWMonitor indirdim. Anakart çok yüksek dereceleri görmüş ben pek anlamam ama normal değerler değil şöyle:
1635192588761.png

Sağ bir şey sensörleri tam hatırlayamıyorum bozulmuş olabilirmiş yeni Anakart mı almam gerekiyor?
Bilgisayarın kapağı açıkken kapanmıyor bilgisayarı yan yatırıp kapağını açıyorum öyle kullanıyorum zorlamazsam sorun olmuyor. Bunun sebebi ve çözümü nedir yardımcı olur musunuz?
Bir fan alıp kasayı yan kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum yani bildiğiniz serinlemek için olan fan kasanın içini soğutacak.
Bir de eklemeliyim CPU fanının 2 ayağı kırık olduğu için yerine tam oturmuyor işlemci ısınmıyor ama eklemek istedim.

Anakart: Gigabyte G31M-ES2L eski bir sistem

O zaman temiz kurulum yapıp deneyin derim.

En kısa zamanda yapıp sonucunu söyleyeceğim, teşekkürler.

Bilgisayar yoğun çalışınca ısınıp kapanıyor kurulumda kapanır mı?
Kurulum sırasında olacağını zannetmiyorum. Dediğiniz gibi kasa kapağı da açık olarak deneyebilirsiniz. Yine olmazsa anakartta sıkıntı olabilir.

Geri
Yukarı