Gigabyte G31M-S2 sisteme ekran kartı önerisi

beyazihsan

Hectopat
Kasamda yıllar önce aldığım bir ekran kartı vardı. Modelini hatırlamıyorum şimdi NVDI GT bilmem ne 1 GB falandı. Bu beni yıllarca idare etti, sağolsun istediğim oyunları rahatlıkla oynadım. Sonra bir gün kasadan patlama sesleri geldi, meğer ekran kartını üzerindeki kondansatörler mi ne yanmış... Gittik değiştirdik. Şimdi 1 yıl falan geçti yine aynı sorunu verdi. Yine konsansatörler patlamış. Oyunlara girince ekran kararıyor reset gerektiriyor. Hatta bazen oyunlara girmeden de yapıyor. Şimdi size sorularım şunlar:

1) Ekran kartındaki bu kondansatörler neden patlar? Yine tamir yoluna gitmemi tavsiye eder misiniz?
2) Bana yeni bir ekran kartı tavsiye ederseniz, (şöyle beni 4-5 yıl daha çok üst bir performans gerekmese de yine de sorun çıkarmayacak özellikle PES için idare edecek) ne tavsiye edersiniz?

Kasanın özellikleri şöyle:
İşlemci: Intel (R) Core 2 Duo CPU E7200 2.53 GHz, -1.73 GHz
Anakart modeli: Gigabyte G31M-S2L
Bellek: 4 GB-DDR 2
Güç kaynağı: 400 W

Yardım ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

1. Ekran kartı ömrünü doldurunca olur ya da güç kaynağı dandikse de olabilir.
2. Bu sisteme 4-5 yıllık bir ekran kartı öneremem, önersem de 4-5 yıllık ömrü yok sistemin.

Temizinden bi 7750 alın... 2 sene idare eder sizi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı